Ущільнені і полууплотненние окроли

Полууплотненний пологи є такий пологи, після якого самка пускається на злучку тільки після десяти – чотирнадцяти днів після того, як зробила пологи. Дитинчата віднімаються від матері у віці тридцяти п’яти – сорока днів. Ущільнений ж пологи є такий пологи, після якого самка пускається на злучку на третій день після того, як зробила пологи.

Таким чином, період вагітності тваринного доводиться на період лактації – вирощування молоком дитинчат. При такому вигляді окрола, кроленята залишаються з матір’ю до досягнення ними віку двадцяти восьми днів. Після відсадження кроленят від матки, клітина потребує ретельної чищенні і дезінфекції, а також в зміні підстилки, з якої самка зможе звити свіже гніздо.

Фахівці категорично не рекомендують проводити ущільнені окроли протягом усього року, так як такий вид окрола в значній мірі виснажує організм матки, погіршує м’ясні та шкурні показники потомства, а також може призвести до загибелі самки від виснаження. Найбільш вдалий час для проведення щільного окрола – пізня весна та літо, так як саме в цей період часу є можливість годувати тварину в повному обсязі.

Ущільнені і полууплотненние окроли

Для збільшення чисельності в кролячому стаді застосовується дворазове спарювання молодих самок. Якщо пологи виявився невеликим (до шести дитинчат може бути), то таке потомство буде значно більшим і активно розвиваються, ніж пологи великого розміру (до дванадцяти дитинчат може бути). Технологія вирівнювання посліду покликана забезпечити всіх народжених кроленят достатнім обсягом молока.

У момент одночасного окрола кількох саме (або з невеликою різницею до трьох днів) можлива відсадження дитинчат з численних виводків в послід поменше.

Існує ряд певних правил, які допоможуть зробити відсадження успішною. Ці правила необхідно дотримуватися неухильно, так як самки ревно охороняють свій послід і безжально знищуючи підселення кроленят, обчислюючи останніх за запахом. Тому перед початком посадки необхідно мити руки госп. милом. Потім кролиця відкидають в окрему клітку.

Підкидьків виймають з клітки, уникаючи будь-яких дотиків до її поверхні. Повністю очистіть з поверхні шкурки дитинча материнський пух і помістіть тварина в спеціальну коробку. Після чого необхідно погладити самку і її дитинчат, залишаючи на своїх руках її запах. В якості альтернативи милу для введення в оману тваринного можуть бути використані різноманітні трави з сильним запахом (кріп, полин і т. д.). Цією травою натирається морда кролиці і потомства. І самка вже не може по запаху розрізняти рідних і підсаджені дитинчат, а значить, не зможе завдати шкоди нерідною крольчатам.

Ущільнені і полууплотненние окроли

Додаткових кроленят необхідно помістити в центрі посліду і через півтори години впустити кролицю в клітку. Необхідно уважно стежити за поведінкою кролиці. Успішне проведення першого годування означатиме про успішне проведення підсадки.

Якщо самка турбується, нервує і не поспішає приступати до годівлі дитинчат, потрібно знову відсадити тварина в окрему клітку на півгодини, а потім знову впустити її до крольчатам. Також можна зробити і з тими кроленятами, мати яких загинула, відсутня або не може вигодовувати дитинчат. Не варто забувати про те, що кількість підсаджені дитинчат не повинно бути вище кількості рідних дитинчат.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ущільнені і полууплотненние окроли