Ущільнені і полууплотненние окроли

Ущільнені і полууплотненние окроли

Полууплотненний пологи є такий пологи, після якого самка пускається на злучку тільки після десяти – чотирнадцяти днів після того, як зробила пологи. Дитинчата віднімаються від матері у віці тридцяти п’яти – сорока днів. Ущільнений ж пологи є такий пологи, після якого самка пускається на злучку на третій день після того, як зробила пологи.

Таким чином, період вагітності тваринного доводиться на період лактації – вирощування молоком дитинчат. При такому вигляді окрола, кроленята залишаються з матір’ю до досягнення ними віку двадцяти восьми днів. Після відсадження кроленят від матки, клітина потребує ретельної чищенні і дезінфекції, а також в зміні підстилки, з якої самка зможе звити свіже гніздо.

Фахівці категорично не рекомендують проводити ущільнені окроли протягом усього року, так як такий вид окрола в значній мірі виснажує організм матки, погіршує м’ясні та шкурні показники потомства, а також може призвести до загибелі самки від виснаження. Найбільш вдалий час для проведення щільного окрола – пізня весна та літо, так як саме в цей період часу є можливість годувати тварину в повному обсязі.

Ущільнені і полууплотненние окроли

Для збільшення чисельності в кролячому стаді застосовується дворазове спарювання молодих самок. Якщо пологи виявився невеликим (до шести дитинчат може бути), то таке потомство буде значно більшим і активно розвиваються, ніж пологи великого розміру (до дванадцяти дитинчат може бути). Технологія вирівнювання посліду покликана забезпечити всіх народжених кроленят достатнім обсягом молока.

У момент одночасного окрола кількох саме (або з невеликою різницею до трьох днів) можлива відсадження дитинчат з численних виводків в послід поменше.

Існує ряд певних правил, які допоможуть зробити відсадження успішною. Ці правила необхідно дотримуватися неухильно, так як самки ревно охороняють свій послід і безжально знищуючи підселення кроленят, обчислюючи останніх за запахом. Тому перед початком посадки необхідно мити руки госп. милом. Потім кролиця відкидають в окрему клітку.

Підкидьків виймають з клітки, уникаючи будь-яких дотиків до її поверхні. Повністю очистіть з поверхні шкурки дитинча материнський пух і помістіть тварина в спеціальну коробку. Після чого необхідно погладити самку і її дитинчат, залишаючи на своїх руках її запах. В якості альтернативи милу для введення в оману тваринного можуть бути використані різноманітні трави з сильним запахом (кріп, полин і т. д.). Цією травою натирається морда кролиці і потомства. І самка вже не може по запаху розрізняти рідних і підсаджені дитинчат, а значить, не зможе завдати шкоди нерідною крольчатам.

Ущільнені і полууплотненние окроли

Додаткових кроленят необхідно помістити в центрі посліду і через півтори години впустити кролицю в клітку. Необхідно уважно стежити за поведінкою кролиці. Успішне проведення першого годування означатиме про успішне проведення підсадки.

Якщо самка турбується, нервує і не поспішає приступати до годівлі дитинчат, потрібно знову відсадити тварина в окрему клітку на півгодини, а потім знову впустити її до крольчатам. Також можна зробити і з тими кроленятами, мати яких загинула, відсутня або не може вигодовувати дитинчат. Не варто забувати про те, що кількість підсаджені дитинчат не повинно бути вище кількості рідних дитинчат.
Ущільнені і полууплотненние окроли