Обробка шкур кролика

Обробка шкур кролика

Тим кролівникам, які займаються розведенням кроликів порід шкурного напрямки, необхідно навчитися виробленню шкурок в домашніх умовах. Забій тварин, з метою отримання якісних шкурок, не можна здійснювати під час линьки кроликів.

Зняття шкір Найпоширеніший спосіб зняття – “панчохою”. В цьому випадку, кроляча тушка підвішується за задні кінцівки і освежевивается, за допомогою наточеного ножа. Щоб не пошкодити шкірку, потрібно зробити надрізи по суглобах, по промежини і внутрішній стороні гомілок. Далі, зрізається хвіст, вуха і передні кінцівки, по зап’ястя. Шкурка захоплюється в області стегон і тягнеться до низу. Щоб зняти шкіру з голови і лап, вона надрізається біля рота, очей і ніздрів. Якщо розтягнути виріб, то хутро стане занадто рідкісним.

Обробка Шкірку підвішують, і в такому стані вона повинна знаходитися в перебігу години. Потім обережно зрізаються сухожилля, м’язи, жир, і шкурка натягується на спеціальне пристосування, зване правилкой. Закріпивши правилку, зі шкурки сгоняется жир, шляхом здійснення рухів зверху вниз. Знежирити шкурку, її протирають листяними тирсою або бензином. Якщо не вдалося уникнути утворення дірочок, їх слід зашивати тонкими нитками того ж кольору, при цьому, краю укладаються строго встик.

Консервування Оброблені шкури тварин, потрібно складувати для подальшої їх вироблення. З цією метою застосовують один із способів консервування шкурок. Більшість кролівників-любителів застосовують прісно-сухої спосіб. Шкурки кролів натягують на дерев’яні правилки хутром всередину, фіксують дрібними цвяхами. Після підвішують на три доби в приміщенні з хорошою вентиляцією. Правильно висушена кроляча шкурка стане схожою на картонну, зі збереженням гнучкості. Після її слід упакувати разом з Антимоль.

Технологія Замочивши кролячу шкуру в сорока градусній воді на кілька годин, воду потім злегка солять і витримують в ній шкурки до 12 годин, зрідка перемішуючи. Потім їх слід підвісити, щоб стекла вода, і приступати до мездрение. Шкурки поміщаються на болванку і скребуть затупленим ножем. Після закінчення процедури, шкурки промивають в теплій воді, з додаванням прального порошку, полощуться в чистій воді і вивішуються, до неповного висихання.

При піклеваніі, шкурки слід замочити в теплому водному розчині, що складається з оцту і солі, терміном від п’яти годин до декількох діб. Після цього, заготовки укладаються на добу, одна на іншу, під прес і можна приступати до дублення. Зазвичай, відварюють вербову кору і протирають рідиною міздрю кілька разів на день з годинними інтервалами. Шкурки висушуються, і натираються сіллю двічі на добу.

Два-три дня їх жирують – змочують сумішшю з господарського мила, топленого тваринного жиру і нашатирю на шість годин. Висушують на правилах, мнуть і ретельно розтягують. Хутро, добре розчісують, труть міздрю крейдою і наждачкою. Протирають хутро, наприклад, технічним спиртом, знову розчісують, і – шкурки готові до використання.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Обробка шкур кролика