Йоркширська порода корів

Йоркширська порода корів

Ще з давніх часів у дрібних домашніх господарствах люди називали корову годувальницею. Минуло багато років, але навіть зараз ця назва не втратило своєї актуальності. М’ясна і молочна продукції складають вагому частину раціону людства. Більше 50% споживаного м’яса дає саме велика рогата худоба. Навіть шкури тварин є сировиною для виготовлення шкіряних виробів.

Така затребуваність тварин сприяє їх розведення практично у всіх країнах світу. На сьогоднішній день статистика поголів’я великої рогатої худоби в світі називає число рівне 1 млрд 300 млн особин. Розведення і утримання корів і биків проводиться як в південних країнах, так і на територіях з суворими кліматичними умовами.

Місце виведення породи

Часті вітру і холод, дощі і снігу вважаються звичайною погодою на півночі Британських островів. Тому в Шотландії тварини вже спочатку були пристосовані до непростого місцевого клімату. Саме землі Шотландії вважаються батьківщиною йоркширської породи корів, остаточне формування якої було завершено в XVIII столітті після тривалого періоду ніким не контрольованого схрещування аборигенного худоби.

Йоркширська порода корів

Продуктивність і екстер’єр породи

Для населення Шотландії корова була джерело отримання не тільки м’яса, але і молока, тому в активний період селекціонування увага приділялася в рівній мірі поліпшення як м’ясної, так і молочної тенденціям. В результаті племінної роботи щодо поліпшення м’ясо-молочних якостей йоркширська порода корів остаточно була віднесена до комбінованого напрямку продуктивності.

Жива маса корів коливається в межах від 500 до 520 кг, середня вага дорослих биків може досягати 800 кг. Молочна продуктивність корів має досить високі показники. Надої можуть становити від 4000 до 5000 кг молока на рік, при жирності від 4,0% до 4,4%.

Екстер’єр йоркширського худоби максимально наближений до тварин молочної продуктивності. Вим’я у корів середньої величини, воно має чашеобразную форму і добре розвинене. Статура досить міцне з пропорційно розвиненими частинами тіла. Зовні це потужні, доброзичливі тварини. Забарвлення у породи в основному червоно-строкатий, але зустрічаються і інші відтінки.

Йоркширська порода корів

Особливості породи

Суворий клімат і гориста місцевість були причиною бідних на рослинність пасовищ в Шотландії. Тому тварини максимально використовували для корму наявні рослинні ресурси. Примітно, що йоркширської корові для вироблення 1 літра молока з досить високою жирністю, потрібно всього 0,88 кормових одиниць. Це дуже високий показник навіть серед порід молочної спрямованості.

До особливостей йоркширської породи можна віднести і високу інтенсивність набору живої маси. Молодняк розвивається настільки швидкими темпами, що запліднення представниць цієї породи можна проводити вже у віці 14 місяців. Порода відрізняється своєю витривалістю, без особливого збитку для набору живої маси тварин породи можна переганяти на великі відстані.

Безперечна перевага породи в невибагливості до умов утримання і кормів. Для худоби йоркширської породи не потрібно зведення спеціально обладнаних корівників. Для корму вони успішно використовують те, що знайдуть під своїми копитами, їм зовсім не обов’язкові особливі привізні корми. Тому розведення худоби цієї породи економить значні кошти в порівнянні з іншими породами. Тварини йоркширської породи можуть пристосуватися до будь-яких географічних і кліматичних умов, ці якості свідчать про їх високий ступінь адаптації.
Йоркширська порода корів