Отруйні рослини для кроликів

Незважаючи на те, що кролик є травоїдним тваринам, далеко не всяка рослина придатне для його годування. Деякі трави не просто шкідливі для здоров’я тварини, а й можуть стати причиною його смерті.

Отруйні рослини для кроликів

Такі рослини прийнято ділити на умовно отруйні і ядовитее. Отруйні речовини, що містяться в умовно отруйні рослини, не діють на організм кролика відразу, а спочатку накопичуються в тканинах і, тільки досягнувши певної концентрації, починають своє згубний вплив. Отруйні речовини, що містяться в отруйних рослинах діють відразу.

Найбільшу небезпеку для кроликів представляють рослини сімейства Лютикова. У свіжому вигляді в жовтець звичайному міститься протоанемонин – отрута, що володіє пекучим смаком і різким, неприємним запахом. Саме ця речовина викликає у тварин гостре отруєння, яке супроводжується поносом і здуттям. Тварина не гине відразу, але втрачає апетит, стає млявим, починає значно втрачати вагу.

Отруєння протанемоніном найчастіше приховане, так як рослина умовно отруйна і отрута в організмі тварини накопичується поступово. Тому краще уникати попадання лютиков в сіно і не згодовувати такий корм молодим тваринам і годуючим самкам.

До сімейства Лютикова відносяться простріли – багаторічні квітучі рослини з високим вмістом отрути. При цьому, при висиханні рослини отрута розпадається і його можна спокійно приймати в їжу. Свіжі ж простріли викликають у тварин задишку, пронос, а в великому кількість – параліч і судому. При цьому температура тіла кролика значно падає і відбувається порушення серцевої діяльності.

Варто уникати також потрапляння в сіно, яке заготовляють для тварин, такого рослини, як борець (аконіт). Борців можна зустріти всюди (росте на європейській території нашої країни, а також на території Далекого Сходу і Сибіру).

Листя і квітки борця містять величезну кількість аконитина – отруйної хімічної сполуки. Висока концентрація цієї отрути знаходиться в коренях рослин. Найбільш небезпечний борець під час цвітіння. Навіть висушений борець залишається вкрай отруйним, тому рекомендується не допускати попадання в їжу тварин цієї рослини.

До ознак отруєння аконітом можна віднести наступні симптому: високе слиновиділення, агресивна поведінка, низький тиск і температура тіла, уповільнений пульс. Може наступати діарея, пожовтіння слизових оболонок. Тривале вживання борця в їжу викликає у тварин параліч дихального центру і призводить до летального результату.

Отруйною для кроликів травою вважається чемериця – представник сімейства лілійних. Однаково небезпечна як свіжа, так і суха трава. Основні симптоми отруєння череніцей: судоми, утруднене дихання, тремтіння, діарея, слинотеча. Смерть від отруєння настає в лічені години, найчастіше тварина врятувати не вдається.

Ще один небезпечний представник сімейства лілійних – пізньоцвіт, він же зимівник луговий. Отруйний як свіжому, так і у висушеному вигляді. Містить сильна отрута колхіцин, який повністю вражає серцево – судинну систему тварини. Симптоми отруєння: діарея (частіше з кров’ю), зниження температури тіла, слинотеча. Як правило, тварина гине через пару діб після отруєння.

Наперстянка становить величезну небезпеку для кроликів. Рослина відноситься до сімейства норичникових. Спочатку діє непомітно, так як це умовно отруйна рослина. У міру накопичення отруйних речовин в тканини тваринного настає смерть, що супроводжується конвульсіями і судомами.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Отруйні рослини для кроликів