Бонітування кролів

Бонітування є процедуру, метою якої є визначення якості племінних кроликів на основі їх якості, породності, статури і різних інших показників.

Під час процедури бонітування, кожна тварина отримує свою оцінку (класову). Отримана класова оцінка надалі буде використовуватися для поповнення і перевірки свого племінного ядра. Також класова оцінка необхідна для розробок підбору пар реалізації та вирощування племінного молодняка. Використовуватися оцінка буде і в складанні заходів щодо селекційної роботи.

Бонітування кролів

Перед тим як приступити до бонітування, спочатку необхідно зробити ветеринарне обстеження. Що стосується вже безпосередньо самої бонітування, їй буде піддаватися в обов’язковому порядку основне стадо самок і самців, весь молодняк.

Племінна робота з ремонтним молодняком

Ремонтні тварини, яким вже 3 місяці бонітіруют щодо наступних показників: густота волосяного покриву, породності, статурі і вазі тварини. Також варто відзначити, що такі показники цілком можуть бути застосовані і до бонітування молодняку, якому тільки 2 місяці.

Далі необхідно перерахувати основні показники, щодо яких буде проходити бонітування у ремонтного молодняку ​​і кролів, що є основою головного стада. Що стосується мясних – і м’ясо-Шкурову порід, то ці показники наступні:

– вирівняність хутра;

– густота хутра і його забарвлення відповідно;

– породность тваринного і його статура;

– пухова продуктивність;

– жива вага.

Бонітування

Спочатку на першому етапі бонітування, необхідно спочатку оцінити всіх кроликів на відповідність класам. Чи варто говорити, що перед початком будь-якої бонітування, спочатку необхідно знати все про ту породі, яка їй піддається. Так, наприклад багато м’ясо-Шкурову породи кролів можуть прямо залежати від забарвлення свого опушения і відповідно його вартості (свого економічного значення). Таким чином необхідно розуміти, що будь-який, навіть найменший відступ від свого класичного кольору, повністю небажано, так як це може поставити під сумнів чистопородність тварини. У будь-якому випадку, виробники повинні бути, як мінімум бездоганні і по окрасу опушения.

Ремонт стада

Для того щоб трохи підремонтувати стадо, необхідно брати виключно той молодняк, який походить від племінного ядра. Решту кролиць (молодих) необхідно перемістити в основне стадо, в якому знаходяться великі (дорослі). Також варто відзначити, що кроленят від першого окролу необхідно відсадити, а тих, які не відповідатимуть умови, описаним нижче – реалізувати на забій:

– кроликам, які мають клас нижче (другого) II;

– самців які не реалізують більше 30% кролячих самок;

– тварин, які не можуть задовольнити вимоги ветеринарного стану;

– кролиць, у яких було виявлено хоча б 2 пропустованія, і тих самок, які виростили мінімум 5 кроленят в ході перших 2 окролов;

– кролиць, які або з’їдали своїх новонароджених кроленят або абортованих їх;

– кролиць стандартної вгодованості, що не трапляються з кроликами кожен день протягом 2 тижнів.

Бонітування кролів

Таким чином, можна отримати якісне стадо, яке після бонітування стане ще якіснішим і чистіше. Завдяки цьому, заводчик зможе з легкістю збільшити якісне стадо, а значить і свою віддачу по ньому, будь то хутро або м’ясо. До бонітування необхідно підходити дуже відповідально, маючи якийсь багаж знань, для того щоб виконати його за всіма правилами з очікуваним результатом.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Бонітування кролів