Кавказька порода овець

М’ясна, вовняна і молочна продуктивність овець займає провідне місце при виборі породи цих тварин. Більшість селян розводить овець виключно з метою отримання м’яса і вовни. Кращою в цьому плані породою вважається кавказька. Кавказькі вівці були виведені на території колишнього Радянського Союзу в Ставропольському краї на базі племінного заводу. Зразкові роки створення породи 1924-1936, робота над породою була доручена місцевим зоотехнікам і селекціонерам Я. В. Сладкевич і К. Д. Філянський.

Нова племінна порода була виведена за допомогою відтворювального схрещування американських баранів породи рамбулье з асканійської тонкорунної породою. Після отримання якісного потомства від першого схрещування овець ще раз схрестили, на цей раз з вівцями новокавказських мериноса. Новонароджених ягнят відібрали і продовжили експеримент зі схрещування, на цей раз всередині нової породи, з метою закріплення проявилися відмінних якостей.

Кавказька порода овець

Для виведеної породи характерні наступні особливі властивості:

– високі показники по виходу м’яса і вовни;

– правильна статура;

– конституція тулуба міцна;

– розмір тіла вівці середній;

– руно міцне, щільне, закрите;

– шия товста, зібрана в кілька складок;

– колір шерсті – сірий, іноді бурий. Шерсть покриває практично всю вівцю, довжина її залежить від статі тварини – у баранів – не менше 8 сантиметрів, у маток – 7 сантиметрів.

Кавказька порода овець по вазі поступається багатьом іншим, але за якістю м’яса і настригу вовни з лишком окупає витрати на покупку і вирощування особин. Доросла самка досягає ваги 60 кілограм, баран при хорошому відгодівлі важить трохи більше 100 кілограм, при можливому отриманні вовни в кількості від 5 і до 9 кілограм, тоді як з однієї самки вдається настригти вовни не більше 3 кілограм. Вихід вовни досягає 50%.

Кавказька порода овець

Дана порода вкрай плодовита, в особливо вдалі роки фермерам вдавалося отримати до 160% виходу молодняка, при звичайному виході, що перевищує 140%. Шалені матки дають від 100 кілограмів молока, період лактації триває від 60 до 77 днів. Жирність молока досить висока, в деяких випадках вона досягає 8%.

Племінні властивості овець практично повністю передаються потомству, новонароджені ягнята при схрещуванні з іншими породами володіють переважними якостями, властивими кавказької породи, завдяки чому цю породу використовують для істотного поліпшення інших порід.

До негативних якостей породи відносять рідку шерсть і недостатній волосяний покрив в області живота і голови. Подібні недоліки проявляються виключно в господарствах, де у овець немає достатнього простору для вільного вигулу і видобутку паші. Відсутність вітамінів і добавок також негативно позначається на кількості і якості вовни, вона ставати рідкісної, виростає недостатньою для цієї породи довжини.

Останнім часом розводити кавказьких овець почали не тільки в Росії, але і за кордоном, оскільки порода вкрай невибаглива до умов утримання, і цілком здатна деякий час перебувати без води, до того ж, вівці добре схрещуються і дають здорове потомство. Кавказькі вівці чудово відчувають себе в великих стадах, матки непогано ставляться до ягнятам, практично виключені випадки залишення матками свого потомства, відмови в дачі молока і годівлі. У овець спокійний і поступливий характер, за ними легко доглядати, ознак агресії не спостерігається навіть з боку баранів.

У Росії порода набула поширення на території Північного Кавказу, Середньому Поволжі, Уралі, Сибіру, ​​Киргизії і Казахстану.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кавказька порода овець