Асканійська порода овець

Порода овець, під назвою “Асканійська” вважається однією з кращих серед тонкорунних овець.

Асканійська порода овець

Нова порода має високі показники настригу, а також досить високий відсоток чистої вовни, має міцну статуру, жива маса до 60 кг. Крім того, посушливі степи, в яких розташовується заповідник, не повинні були стати перешкодою для нормального росту і розвитку овець, отже, нова порода повинна мати гарну пристосованість.

У асканійської породи овець висока продуктивність, іноді стада можна зустріти на території російських господарств. Кілька інших порід овець були створені завдяки участі в схрещуванні асканійської порід, наприклад, азейрбаджанскій гірський меринос, радянський меринос і кавказька порода.

З усіх мериносів з тонкорунної шерстю, асканійські вівці вважаються найбільшими. Їх м’ясна продуктивність висока. Середня вага барана близько 100-110 кг, іноді доходить до 120 кг, а матки від 58 до 65 кг. Максимальні показники ваги асканійських овець високі: вага матки доходив до 120 кг, а барана до 180 кг (рекордний рівень). Барани мають виражені роги, а вівці зазвичай комолі.

Асканійська порода овець

Асканійські вівці відрізняються надзвичайно багатою рослинністю вовни до самих очей, близько 9 см шерсть у маток, а у самців від 10 до 12 см. Будова руна штапельное середньої густини. Якість тоніни вовни 60-64. Асканійська порода дає високі показники настригу вовни від 10 до 18 кг з барана, і від 6,5 до 8 кг з вівці при цьому 43% вийде чиста шерсть.

Вівці, родом з Херсонської області дають хороший приплід. Народжуваність становить близько 120-130 ягнят на сто маток, причому при першому ягнении плодючість менше, ніж при другому і третьому (приблизно на 20-30%). Фахівці також констатують хорошу передачу спадковості. Чим вище рівень плодючості у овець, тим швидше вони окупають витрати на своє утримання.

Асканійська порода овець

З недоліків цієї породи можна відзначити забруднене руно на спині, а також той факт, що шерсть звивистих слабо і недостатньо зрівняна по довжині. Деякі фахівці в перелік недоліків вносять також мала кількість жиропоту у асканійських овець.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Асканійська порода овець