Ставропольська порода овець

Кращою тонкорунної породою, визнаною фермерами з країн ближнього і далекого зарубіжжя, є ставропольська вівця, що відноситься до шерстному напрямку в промисловому вівчарстві.

Ставропольська порода овець Ставропольська порода вперше була зафіксована в період між 20-ми і 50-ми роками минулого століття на землях Ставропольського краю. Вивести нову породу вдалося шляхом складного відтворного схрещування самок і самців північнокавказького і австралійського мериноса.

Основні характеристики породи – тіло вівці міцне, пропорційне; – шерсть тонка, але густа; – зростання середній; – рогів практично ніколи не буває у маток, тоді як барани мають гарними закрученими рогами; – груди вівці широка, глибоко посаджена; – спина рівна, довжина її середня; – Крижова кістка широка, сам крижі відвислий; – ноги міцні, сухі, добре розставлені, завдяки чому вівці легко пересуваються навіть в гористій місцевості; – шкіра овець тонка, але щільна, самці мають невеликі, але проглядаються складки на шиї, у самок подібних складок немає, але у них є виразно видимий фартух. Самі по собі вівці ставропольської породи невеликі, самці цієї породи важать всього лише до 110 кілограмів, а вага самок в більшості випадків не перевищує 50 кілограм. Максимум за вагою був зафіксований один раз,

Шерсть білого кольору, практично без домішок сірого і бурого кольорів. Руно щільне, еластичне, будова його штапельное. З цієї породи настригають велику кількість якісних м’яких та міцної вовни, що володіє високими прядильними показниками. Шерсть дуже довга, у баранів вона досягає довжини 12 сантиметрів, а у маток 10 сантиметрів. З одного барана вдається, за один сезон стрижки, отримати не менше 20 кілограмів вовни, з одного матки – до 7 кілограмів, з виходом чистої вовни більше 50%. Надої невеликі, лактаційний період нетривалий, але незважаючи на це, вівці відмінні матері, вихід мертвих ягнят, загиблих через необережність самок порівняно малий. При правильному догляді ягнята виростають міцними і швидко досягають належної їм маси.

Плодючість овець ставропольської породи середня, становить всього 130-135%. Породні якості добре передаються навіть через покоління, тому овець часто використовують для підвищення якості вовни мясошерстная порід.

Ставропольська порода овець

Розводять породу в основному для отримання вовни і подальшого її збуту, але досить часто фермерам доводиться позбуватися також і від бракованих овець, тому продаж м’яса також є істотною статтею доходів вівчаря. Крім того, найбільш цінні особини, для яких характерний не тільки гарний зовнішній вигляд, але і породні якості продаються живцем за досить пристойними цінами, в господарства ще тільки задуматися про те, щоб обзавестися власним поголів’ям ставропольских овець.

Ставропольські вівці спокійні, охайні тварини, тому втрати в шерсті, а також витрати на її хімічну чистку незначні. Зазвичай стрижуть овець від 1 до 2 разів на рік, після чого починається період активного росту шерсті і відгодовування овець з метою поліпшення вовняних якостей.

Розводять овець в Ставропольському і Краснодарському краї, в Дагестані і Воронезької області. Поширені ставропольські вівці також і на території держав колишнього Радянського Союзу і в Європі. Цінне руно робить цю породу найбільш затребуваною в господарствах вовняного напрямку. Крім того, м’ясо ставропольської вівці смачне, соковите і дуже м’яке, тому його часто використовують для створення різних кулінарних шедеврів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ставропольська порода овець