Кривуляста порода овець

Кривуляста порода овець

Каракульських овець називають одними з найдавніших середньоазіатських порід. Спори про походження породи ведуться до цих пір. Професор Кушель вважає, що на виведення каракульської породи витрачені тисячі років. Розкопки в Туркменії дали відомості, що вівці, дуже схожі на каракульских жили на цій землі за кілька тисяч років до нашої ери.

Деякі дослідники мають думку, що вівці, що мають цінне хутро, були завезені в середньоазіатські землі арабськими завойовниками, а вже після місцеві жителі направили зусилля на ретельний відбір і відгодівлі овець. Так і була створена кривуляста порода. Цю теорію підкріплює ще і той факт, що місцеві жителі називають каракульських овець “араба”. Думок і гіпотез дуже багато щодо древніх коренів цих овець.

Однак є і більш прозаїчні версії: наприклад, що кривуляста вівці була виведена на території, яка зараз зветься Узбекистаном, шляхом схрещування курдючних овець з арабськими (знову відсилання до арабських коренів). Навіть з приводу назви породи “кривуляста” точаться суперечки: хтось вважає, що назва пов’язана з озером Каракуль, що знаходяться на Памірі, інші пояснюють назву породи перекладом з ассірійського, що позначає “чорна коза”.

Яке б походження не мали каракульские вівці, їх сучасників розводять у багатьох країнах: в Україні, Росії, Середньої Азії, арабських країнах, Америці і навіть Африці. Кривуляста порода прекрасно пристосована до жаркого, посушливого клімату, що робить її розведення можливим в країнах, близьких до екватора.

Кривуляста порода овець

Одна з найважливіших причин, чому каракульские вівці отримали таку популярність і повсюдне розведення своєї породи, це велика цінність шкурок ягнят, або, як правильно їх називати, смушків. Виробники хутра так і називають цю продукцію – каракуль. Смушки добувають шляхом вбивання ягнят в перші дні їх життя, шкурки мають великий попит і безпосередньо залежать від віку приплоду. Смушки бувають найрізноманітніших кольорів – білими, сірими, блакитними, молочними і чорними, що робить їх ще більш цінними.

Вівці мають сухувате, сухорляві тіло при міцної конституції, оскільки пристосовані до змісту в жарких умовах, витривалі і невибагливі до кормів. Вони здатні поїдати більше половини видів рослин, що ростуть в місцях їх пасовищ, тоді як корови і коні – не більше 20%. Молоко каракульських овець добувають за рахунок маток, чиїх ягнят відібрали на виробництво смушек, а м’ясна продукція реалізується за рахунок особин, які не підійшли для якісних смушків (вік 7-8 місяців) і за рахунок старих овець.

Каракульські вівці відносяться до довгохвостим вівцям, мають вигнутий англійської буквою “S” хвіст, в основному він росте до скакального суглоба.

Овець стрижуть в весняний і осінній періоди, шерсть у них довга, може досягати 20 см, груба, не завжди однорідна (у дорослих представників породи). В середньому настриг вовни з маток близько 2,5 кг, а за умов гарної годівлі та догляду може досягати 3,5 кг в рік. Барани дають до 5 кг вовни.

Кривуляста порода овець

Вага баранів від 60 до 70 кг, а маток від 45 до 50 кг. Такі критерії, як вага, конституція, шерсть і навіть плодючість дуже залежать від умов утримання, догляду та корми. Всі показники можуть змінюватися. Порода вважається досить високомолочних, в середньому матка може давати до 30 л молока, жирність коливається від 7 до 8%. Кривуляста порода також відрізняється хорошою спадковістю, при схрещуванні передають кращі якості своєї породи, за які так цінуються по всьому світу.

З недоліків фахівці відзначають, що при утриманні овець в кліматі сиром, з великою кількістю опадів і насиченими пасовищами, вівці дрібнішають. Для їх утримання ідеальний посушливий клімат.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кривуляста порода овець