Алтайська порода овець

Алтайська порода овець

Алтайська порода овець

Протягом двадцяти років в Алтайському краю велися роботи по створенню алтайської породи овець. З 28-го по 48-й роки двадцятого століття, “Рубцовский” радгосп і колгосп “Країна порад” схрещували місцевих сибірських овець з різними породами баранів, серед них були австралійський меринос і кавказька порода.

Місцеві вівці були привезені з Північного Кавказу і відрізнялися невеликим розміром. Крім того, вони були нестійкі до холодів і худорляві, хоча їх тіло покривала прекрасна довга шерсть, яка давала хороші показники настригу. І було прийнято рішення створити таку породу, щоб вона була стійка до холодів і, разом з тим, мала якісну шерсть з великим відсотком її чистого виходу після стрижки. Саме алтайські вівці дали поштовх до розведення тонкорунних овець на Сході Росії. Забайкальская порода і североказахскій меринос були виведені за допомогою алтайської породи овець.

Алтайські вівці відмінно уживаються з суворими морозами Сибіру. У них стійкий імунітет, і вони рідко хворіють, а при невеликій засніженості непогано пасуться. Їх конституція і міцні ноги дозволяють їм здійснювати тривалі переходи, а густа і якісна шерсть зберігає тіло від замерзання. Вівчарство – дуже важлива частина тваринництва в Сибіру.

При сильних морозах і перепадах температури деякі тварини здатні жити, розвиватися і розмножуватися, тому вівці, особливо пристосовані до жорстких умов, там особливо цінуються, і їх розведенням займаються завзято. Алтайські вівці добре передають спадковість: свою міцну конституцію і хороші настриги вовни, тому їх активно використовують для поліпшення деяких порід. Багато в чому Алтайському краї живуть алтайські вівці, але їх активно розмножують і в Монголії.

Алтайська порода овець

Отже, що собою представляють алтайські вівці – це тварини з потужною конституцією і хорошим статурою, інакше вони не були б так витривалі. Мають широкі груди, пряму спину і добре розвинену мускулатуру, включаючи міцні ноги. Для кращого збереження тепла на їх шкірі є деяка кількість складок. Барани з розвиненими рогами, матки без рогів.

Алтайська порода овець досить велика, в кращих господарствах Алтайського краю барани важать від 110 до 125 кг, а матки близько 60-65 кг – це вага елітний племінних особин. Деякі особини досягають ваги в 130 кг. Варто відзначити, що незважаючи на той факт, що алтайська порода виводилася переважно для вовни, м’ясні показники у них на досить високому рівні, що робить цю породу ще ціннішою для розведення в місцях, де кліматичні умови не щадять слабких.

Алтайська порода овець

Шерсть алтайських овець використовують для виготовлення якісної швейної продукції, цінних тканин. В районі 55% вихід вовни при тому, що настриг з дорослого барана становить близько 10-11 кг, а з маток – 6-6,5 кг. Є такі стада, в яких з барана настригають близько 25 кг вовни, а з маток 10-12 кг. Шерсть 64 якості, довжина близько 8 см.

Волокна добре зрівняні по довжині і товщині, шерсть має хорошу правильну звивистість. До того ж вівці досить скоростиглі – на 100 маток доводиться по 120-140 ягнят. У деяких племінних господарствах плодючість маток доводять до 150 ягнят на сотню овець. Це відмінний показник, що дозволяє швидко окупати годівлю овець, і робить їх розведення вигідною справою.

До недоліків цих овець відносять нерівномірну шерсть по тулубу, а також у не племінних стад відзначаються невисокі показники настригу вовни.
Алтайська порода овець