Куйбишевська порода овець

Куйбишевська порода овець

Куйбишевська порода вирізняється з-поміж інших тим, що це перша вітчизняна порода овець. Вона виводилася порівняно недовгий час – близько 12 років, з 36-го по 48й роки двадцятого століття в області, яка і дала назву породі – Куйбишевської (тепер Самарська область).

За основу були взяті черкаські матки грубошерстного типу, оскільки при виведенні породи ставка робилася на мясошерстная якості, а черкаські вівці мали відповідну щільну конституцію, великі розміри, а до всього цього ще й непогані показники настригу вовни. Маток схрещували з баранами Ромні-марш, з англійським корінням, і це був правильний хід для створення потомства з високими адаптивними здібностями, а також хорошими мясошерстная показниками.

Але схрещування з баранами англійських кровей тривало лише до другого покоління, тому що при подальшій роботі всі показники, заради яких боролися, почали знижуватися. Вибирали найкращих маток і кращих баранів, після схрещування яких і тривало поліпшення породи. Показник однорідності руна був головним критерієм у виборі бажаних і небажаних особин для подальших селекційних робіт.

В результаті всіх старань вийшла куйбишевська порода овець, мясошерстного типу, з напівтонкої шерстю, а також відмінними адаптивними здібностями – тварини здатні переносити як спеку, так і холод. Зараз найбільші стада Куйбишевський овець містять в Самарській області, на їх так званої батьківщині, а також в Ярославській і в Татарстані.

Куйбишевська порода овець

Бочкоподібне тулуб на невисоких м’язистих ногах, коротка шия, а також широка спина – все це відмінні риси Куйбишевський овець, які зберегли схожість зі своїми так званими отцями Ромні-маршами. Як самці, так і самки безрогі. Барани мають живу вагу від 90 кг до 110 кг (максимальний показник – 164 кг), а матки – близько 65 кг (максимальний показник 117 кг).

Куйбишевський вівці відрізняються гарною скоростиглістю – сотня маток може дати від 120 до 130 ягнят. Приплід виростає досить швидко, молодим баранів досить півроку, щоб набрати вагу, що дорівнює вазі дорослої матки. Вихід туші близько 50%. М’ясо відрізняється високим вмістом м’якоті, а також відмінним показником мраморности м’яса. Навіть у дорослих овець м’ясо не має суттєвих недоліків, на зразок неприємного запаху та кольору.

Куйбишевська порода овець

Багато хорошого можна сказати про вовнових показниках куйбишевської породи. Баран за один обстриг дає в середньому 6 кг вовни, а матка близько 5 кг, все це на виході дасть чисту шерсть в 60-65%. Шерсть у овець біла, 12-14 см довжини, з блиском, однорідна, якості 56-48.

Куйбишевська порода овець

Розводити породу Куйбишевський овець виходить вигідно, оскільки вони мають не тільки якісну шерсть, але і добре розвинені м’ясні форми. М’ясо баранчиків завжди затребуване на ринку і рідко впаде в ціні, а з вовни куйбишевської породи, напівтонкої, виробляють тканини і трикотаж.

Оскільки тварини добре адаптуються, їх сміливо розводять не тільки у великих господарствах, а й вдома, для особистих потреб і місцевих продажів. Для їх годування взимку досить запасти сіно і овес, а влітку будь-які породи овець пристосовані для низкорастущие трави і не дуже багатих пасовищ. Куйбишевський баранів використовують також для поліпшення нитки синтетичні овець.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Куйбишевська порода овець