Горьковская порода овець

Горьковская порода овець

Вівці горьковской породи отримали свою назву завдяки області, в якій були виведені, а саме – Горьковської області тодішнього СРСР. Порода виводилася на протязі майже двадцяти п’яти років, з 1935-36 років по 1960-ті роки двадцятого століття. Варто зауважити, що породу вивели вже до 1950 року, а до 60-х років вироблялося її удосконалення.

Горьковские вівці відносяться до напівтонкорунних порід – це по виробничої класифікації. Зоологічна класифікація відносить їх до короткошерстим вівцям. Тип – мясошерстная. Цю породу часто порівнюють з хемпшірською вівцями, і це цілком обгрунтовано, тому що горьковская порода виводилася методом схрещування місцевих північних овець грубошерстного типу з хемпшірською баранами, яких завезли з Англії.

Самі хемпшірською барани приживалися погано, через суворого північного клімату, однак в результаті схрещування передали кращі якості місцевим вівцям, продуктивність яких була на низькому рівні.

Горьковская порода овець

Для порівняння: місцева овечка мала вага близько 24-38 кг, а шерсті давала від 1 до 1,6 кг. І хоча вони мали слабкі м’ясні форми, зате клімат не був перешкодою їх плодючості і розвитку. А хемпшірською баран близько 85 кг з настригом вовни в 3,8-4 кг. Через умов, незвичних хемпшірською баранів, вони з часом почали давати менше вовни, а через кілька років велика їх частина і зовсім вибула. А порода, виведена від завезених баранів, вийшла вельми вдалою – показувала високий рівень продуктивності і взагалі непогано пристосувалася до російського клімату.

Горьковская порода овець

Конституція горьковских овець є наступною картину: від бочкоподібного тулуба йде шия середньої довжини, на якій знаходиться коротка і широка голова. Груди широкі, підгруддя розвинений добре. М’ясні форми у цих овець яскраво виражені, і в цілому конституція міцна. Завдяки м’язистим ногам, широкій спині і крижів, вівці горьковской породи досить витривалі. Біла шерсть покриває все їхнє тіло (до 10 см завдовжки), крім голови, ніг і вух – ті покриті темним волоссям.

Зростання овець – 65-71 см, а баранів – 70-75 см. Вівці горьковской породи славляться своєю плодючістю – майже 130%, а іноді доходить і до 160% .Шестімесячние ягнята важать вже 35-40 кг. Для порівняння: дорослий баран важить близько 90 кг (максимум 130кг), а матка – 60 кг (максимум до 90 кг). Молочний показник у них високий (від 130 до 155 л молока 120 днів періоду лактації). Барани дають в середньому 5-6 кг вовни, а матки – 3-4 кг. Показник чистої вовни варіюється від 55 до 65%.

Ця порода має свої мінуси, що стосуються якості настрига вовни. У горьковских порід невеликої настриг: барани дають 4-4,5 кг вовни, а матки 3-3,7 кг. За тонине руна є високий розкид, а у не племінних стад руно досить неоднорідне.

Найбільш великі стада овець горьковской породи знаходяться в Нижегородської області, проте є стада невеликих розмірів в Самарській і Саратовській областях.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Горьковская порода овець