Волгоградська порода овець

Волгоградська порода овець

Практично всі райони Росії придатні для розведення створення нових порід овець, за винятком холодних і заболочених областей. З інших країн на російські землі практично не завозять овець.

Деякі дослідники вважають це суттєвим мінусом, оскільки для поліпшення вітчизняного генофонду у вівчарстві часом імпортні породи просто необхідні. Але більшість порід, виведених на російських землях без використання імпортних особин при схрещуванні, все-таки показують високий рівень продуктивності і пристосовності. Одна з таких порід – волгоградская порода овець.

Волгоградські вівці найбільш підходять для розведення в середній смузі Росії нарівні з Романівської і куйбишевської породами. Вони були виведені в результаті складних процесів схрещування протягом більш ніж сорока років (з 30-х по 70-і роки двадцятого століття) у Волгоградській області.

Новокавказькі тонкорунні барани були схрещені з курдючний грубошерстнимі матками. Крім цього, одержані в результаті схрещування особин після ще покращували баранами кавказької породи і грозненской, щоб підвищити рівень настрига. Фахівці ставили перед собою мету створити породу саме м’ясного напряму.

Вівці вийшли міцними, з щільними м’ясними формами, правильними пропорціями. Ця порода залишається вигідною і прибутковою, оскільки директора сільськогосподарських угідь заявляють про істотних зниженнях попиту на шерсть.

Вигідніше в економічному плані розводити м’ясні і молочні породи овець, тому що баранина і ягнятина в більшому попиті, ніж шерсть. Тому волгоградская порода дуже доречним для тих вівчарів, які спеціалізуються на м’ясному виробництві, хоча і вовнових продуктивність овець на досить високому рівні.

Особи мають висоту близько 70 см в холці. Матки комолі, як і більшість баранів. Велика голова волгоградських овець сидить на масивній широкої шиї. Як уже згадувалося, барани і вівці мають досить рівну і правильну конституцію – рівну спину, широку поперек. Все тіло стоїть на великих, рівних ногах.

Вага баранів доходить до 125 кг (в середньому 100-110 кг), а маток – до 65 кг (в середньому 60 кг). Ягнята швидко ростуть і до однорічного віку вже практично наздоганяють дорослих овець. Плодючість маток висока – від 130 до 160%. Волгоградська порода вигідна для розведення і швидко окупає свою годівлю.

Волгоградська порода овець

Волгоградські вівці мають звиту, рівномірну шерсть з якістю тоніни 60 і 64. Вовна біла і густа, з задовільною рівнянь. Від 9,5 до 10, 5 см довжина вовни баранів, а маток близько 8-9 см. Шерсть у овець зростає до самих очей, а ноги вкриті не повністю – до зап’ястного суглоба. Незважаючи на те, що порода більше орієнтована на м’ясну продукцію, барани дають від 13 до 15 кг вовни при настриг, а вівці – близько 6 кг.

Недоліком волгоградської породи називають все-таки недостатньо висока якість вовни: вона суха і недостатньо зрівняна по тонине. А з достоїнств, крім високих м’ясних і молочних якостей, а також скороспелости, виділяють хорошу пристосованість особин до умов утримання.

Кращі племінні стада збереглися саме в Волгоградської області, проте волгоградську породу можна зустріти по всій середній смузі Росії, наприклад на Уралі та Поволжі. Приблизна кількість всіх особин цієї породи – близько 950 тисяч голів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Волгоградська порода овець