Годівля і утримання овець

Вівці вважаються вельми невибагливими в змісті і годуванні тваринами, тому багато початківці фермери свої бізнес будують саме на вирощуванні овець.

Зміст і догляд

Перш ніж купувати овець слід подбати про місце їх змісту, вигулу, випасу і приміщеннях для зберігання кормів і необхідного інвентарю.

Приміщення для овець, або кошара має бути світлим, сухим і теплим. Вівці бояться протягів, і тому при будівництві сараю слід особливу увагу приділяти утепленню підлоги, стелі і вікон приміщення. Овець найкраще містити на глиняному, дерев’яному, або долівці, слід уникати бетонних і залізних підлог, лягаючи на які вівці можуть легко застудитися.

Годівля і утримання овець

Кошара повинна бути обладнана великою кількістю вікон і вентиляційних отворів. Вівці потребують джерелах світла цілодобово, крім того, їм необхідний постійний приплив чистого повітря, отримати який вони можуть тільки через штучно організовану вентиляцію, або за допомогою віконних прорізів. Вікна в кошарі годі й склити, в теплих кліматичних зонах вікна на зиму забивають поліетиленовою плівкою, або змушують непотрібної дрантям, що дозволяє в будь-який момент використовувати вікно в якості вентиляційного отвору.

Дах кошари повинна бути пологої, зазвичай для її покриття замість шиферу, або черепиці використовують очерет і стебла кукурудзи. при наявності горищного отвори його необхідно утеплити соломою, або сіном. Кошара не повинна протікати під час дощу, або танення снігу, вогкість шкідлива вівцям також як і протяг.

Пол в кошарі необхідно утеплять соломою, чим товще буде її шар, тим краще.

Поблизу кошари повинен розташовуватися загін, куди можна було б виганяти овець в світлий час доби, в тому числі і взимку. Загін повинен розташовуватися таким чином, щоб овець в нього можна було перегнати навіть одному Овчар.

Годівля і утримання овець

Слід розрізняти такі поняття, як випас і загін – в загоні вівці можуть перебувати вночі, або в погану погоду, тоді як на випас тварин випускають виключно для того щоб погодувати.

Годування овець

Вівці – тварини травоїдні, тим не менш, вони з великим задоволенням поїдають каші, зерно злаків, помиї, молоко та інші продукти. Влітку велика частина овець харчується пашею, потребуючи лише в невеликій підгодівлі. На зиму для овець необхідно заготовити велику кількість сіна, з розрахунку не менше 100 кілограм на одну дорослу вівцю. Слід зазначити, що одним сіном годувати овець не вийти, тому фермери також заготовляють зерно, борошно, коренеплоди і деяку кількість концентратів. При наявності вільного поля його можна з весни засадити картоплею, або цукровими буряками, забезпечивши, таким чином, не тільки себе, але і домашніх тварин великою кількістю цих продуктів.

Вівці з великим задоволенням споживають обрат і макуха, при нагоді можуть споживати силос і навіть дрібну солому. При роздачі кормів слід з великою увагою ставитися до чистоти годівниць і тому, в якому вигляді знаходиться підготовлений корм. Надмірно рідких і розсипчастих кормів необхідно уникати, оскільки вони можуть завдати шкоди чистоті вовняного покриву овець. Одночасно необхідно стежити за тим, щоб в сіні не було колючок, а в соломі залишків жорстких колосків. Вкрай небезпечний для овець ковила, тому поле, на якому він виростає в якості випасу використовувати не можна.

Вівці великі шанувальники бобових і польових трав, при бажанні їх можна пасти отарами так, як це роблять скотарі в горах. Деякі породи овець здатні обходиться без пиття і їжі досить тривалий кількість часу, але зловживати подібною здатністю фермерам все ж не варто, оскільки від того, наскільки упитани тварини залежить не тільки кількість м’яса, з них отриманого, але і якість молока і вовни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Годівля і утримання овець