Грозненская порода овець

Грозненская порода овець

Грозненская порода овець, на відміну від волгоградської, виводилася для того, щоб давати якісну шерсть і багаті настриги. Ці вівці відносяться до тонкорунним породам, при чому саме грозненські особини вважаються одними з найцінніших в цьому сегменті.

Посушливі степи, які стали першим будинком для грозненських овець, зробили їх витривалими і не вибагливими до вигулу в напівпустельних місцевостях. Була поставлені мета: вивести породу міцних тварин, з якісною шерстю, яку вони будуть давати в більших обсягах, але при цьому ще мати велику живу масу.

З назви породи стає зрозуміло, що вівці має безпосереднє відношення до Дагестанської республіки. І дійсно, породу виводили саме там, хоча ця порода має домішка іноземної крові. Австралійські мериноси були обрані для схрещування з матками новокавказських породи. Варто зауважити, що і австралійських мериносів використовували для тих же цілей, що і грозненську породу – отримання якісної шерсті.

Австралійські тварини довго адаптувалися до пустельному ландшафту, і це досить ускладнило роботу. Процес схрещування почався в кінці 20-х років і закінчився в 50-ті роки двадцятого століття. До цього часу мета була досягнута, проте поліпшення породи велися і далі, для виробництва тварин з ще кращими показниками маси. При створенні ставропольської і алтайської порід, використовувалися грозненські вівці.

Грозненская порода овець

Грозненський овець і зараз розводять в посушливих зонах дагестанських степів, в Інгушетії і Калмикії, в Астраханській області і Ставропольському краї.

Незважаючи на те, що грозненські вівці середніх розмірів (висота від 60 см в холці) і мають тонкий кістяк, їх статура і конституція відрізняються незвичайною міцністю. У скакальних суглобів ноги зближуються. Барани мають яскраво виражені роги, а у маток роги відсутні.

Весь тулуб овець покрито дрібними складками, а на шиї є по 1-2 складки у маток, а у баранів – 3. Матки важать від 45 до 55 кг, а барани від 80 до 95 кг. М’ясна продуктивність грозненской породи овець невелика, оскільки це було вторинної метою при виведенні породи.

Особливу увагу варто звернути на шерсть цих тварин. На голові і кінцівках у них жорсткий волосся, а живіт має густу довгу шерсть. Шерсть у грозненських овець відрізняється м’якістю, вона біла і густа і якісна, довжина може досягати 13 см. Мають щільне руно, напівкруглу і рівномірну звивистість.

У більшості маток якість вовни 64, але буває і 70, а у баранів якість 60-64, але буває і 58. Завдяки якісному жиропоту, руно менше забруднюється. Варто зазначити, що у не племінних особин якість руна значно нижче, як і рівність вовни за довжиною.

Настриг вовни у грозненской породи, звичайно, високий: в середньому близько 7 кг у маток (до 8 кг) і 15-16 кг у баранів (до 18 кг). Чисте волокно на виході складає від 40 до 50%.

Матки дають хороші показники плодючості – 130-140 ягнят на сотню маток, однак скоростиглістю порода не відрізняється і тільки до 3,5 років приплід повністю виростає. П’ять місяців лактації дадуть близько 100 л молока, що є непоганим показником надою.

Грозненські вівці цінуються ще й за високі племінні гідності. Завдяки цій якості, їх повсюдно використовують для вдосконалення вовнової продуктивності інших порід. До сих пір ведуться роботи по поліпшенню здатності передавати високі показники якості вовни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Грозненская порода овець