Чим корисні перепелині яйця

Чим корисні перепелині яйця

Перепелині яйця ще з давніх часів вважалися цілющим продуктом. І хоча в останні роки цей факт піддавався сумніву з боку деяких лікарів-дієтологів, авторитет перепелиних яєць не здригнувся, встояв і тільки закріпив свої позиції в лікувальному харчуванні.

Користь перепелиних яєць полягає в наступному:

– подвійне, в порівнянні з курячими яйцями, зміст віт. А, віт. РР і вітамінів групи В;

– в п’ять разів перевищує таке в курячому яйці зміст найважливіших мінеральних речовин (Са, Mg, P, K та ін.);

– присутність незамінних амінокислот (лізин, треонін, тирозин і ін.).

В наслідок наявності перерахованих вище речовин перепелині яйця сприятливо впливають на:

– печінку і нирки (виробляють їх очищення);

– підшлункову залозу (нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту);

– кістково-м’язову систему (зміцнюють кістковий каркас, позбавляють від ламкості нігті і волосся);

– імунну систему (підвищують опірність організму зовнішнім негативним факторам)

– виводить систему (позбавляють організм від радіонуклідів).

Крім усього перерахованого варто відзначити, що перепелині яйця – незамінний продукт при вагітності не тільки тому, що містить безліч корисних речовин, а й тим, що зменшує прояв токсикозу.

Для жінок цікаво буде знати, що жовток перепелиних яєць застосовується в косметології як речовина сприяє поліпшенню якості і кольору шкіри. Це стало можливим завдяки наявності в яйцях цих птахів амінокислоти тирозин.

Не зайве відзначити користь перепелиних яєць і для чоловіків. Вперше звернули увагу на цілющі властивості цього продукту спостережні японці. В результаті біохімічних аналізів було доведено, що дія перепелиних яєць на кшталт дії віагри. Німці взяли це на озброєння, доповнивши щоденний раціон 3-4 яйцями, запивати домашньої настоянкою на перегородках волоських горіхів.

Особливо корисні перепелині яйця дітям. Однак варто пам’ятати, що, хоча вони і не є активним алергеном, в раціоні дитини цей продукт повинен з’являтися не раніше досягнення ним 1 року. Для зростаючого організму перепелині яйця – джерело вітамінів і мікроелементів, так необхідних для нормального росту і розвитку малюка. Вченими зазначено, що діти, регулярно споживають це продукт, легше засвоюють нову інформацію, у них поліпшується пам’ять, зміцнюється зір, стає більш стійка нервова система (тобто дитина менше схильний до істерик, капризів). Сам зовнішній вигляд перепелиного яйця неначе створений спеціально для дитини: його маленький розмір гармонує з малими розмірами малюка, а нехитрі цятки на шкаралупі привертають увагу дітей і викликають апетит.

В якому ж вигляді краще споживати перепелині яйця, щоб максимально зберегти їх корисні властивості? Є кілька варіантів. Перший, найпоширеніший, варити яйця і споживати їх або круто, або всмятку, або в мішечок. З цих трьох видів проварки яйця найбільш зберігає поживні речовини, мікроелементи і вітаміни третій – яйце в мішечок. Щоб приготувати яйце таким чином, необхідно покласти його в прохолодну воду, довести її до кипіння і відразу зняти з нагрівальної поверхні. Витримати яйце в окропі ще 30 секунд і перекласти в крижану воду. В результаті збудники різних захворювань, сконцентровані, в основному, на шкаралупі яйця, загинуть, а саме яйце зберігає свою користь.

Найбільш корисно споживати яйця в сирому вигляді, але це можна робити лише в тому випадку, коли ви впевнені в їх походження і гарантуєте відсутність в них збудників сальмонельозу та туберкульозу.

Чим корисні перепелині яйця1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чим корисні перепелині яйця