Кубанська порода гусей

Кубанська порода гусей

Походження кубанської породи гусей бере початок в місті Кубані. Цей вид домашніх птахів отримали шляхом схрещування диких китайських і холмогорских гусей.

Опис:

– Великий розмір гусячої голови.

– Гусяча шия є тонкою і гнучкою.

– яйцеподібні торс, на якому висловлено глибоку грудна клітка.

– Чорно-буре оперення.

– Лапи середнього розміру

– Наявність світло-коричневої лінії, яка проходить уздовж гусячого торса поверх голови і шиї.

Якісні характеристики кубанських гусей .

1. Якісне гусяче м’ясо. У 2 місячному віці у гусей кубанської породи можна отримати смачне м’ясо. Шар м’язової тканини при цьому становить 36% від загальної маси, підшкірні жирові відкладення 16%, гусячий жир – 6%. Гусячий жир містить цінні речовини, корисні для людини. Відмінність гусячого жиру – висока в’язкість.

2. Ріст і розвиток. Полова зрілість гусей походить від 230 до 300 тижнів. Зміст гусей цієї породи має відбувається окремо від інших. Цей птах має відмінну несучість.

Особливості годування кубанських гусей .

Щоденний раціон кубанських птахів обов’язково включає наявність зеленого і соковитого корму (2 кг). Цей птах віддає перевагу тільки якісні корми, тому відмовиться від пшона, яке містить віціонін. Речовина шкодить організму кубанських гусей. Вони споживають в їжу тільки молоді культури. Цей процес може забезпечитися, шляхом випасу кубанських гусей на спеціальних пасовищах. Типи зелених культур: конюшина, люцерна, кульбаба і деревій.

Облаштування пташника.

Устаткування приміщення для кубанських гусей враховується за допомогою високого газообміну у птиці. Ця порода чутлива до нестачі кисневих надходжень. Тому гусятник оснащується необхідної вентиляційною системою. Підстилка на підлозі пташник повинна бути в сухому і чистому стані, а також для запобігання виникнення захворювань у птиці. У весняний та осінній період підстилка змінюється, приміщення білиться вапном. Відбувається чистка ємностей для пиття і їжі. Хімічні речовини при митті гусячої ємності заборонені. Тому в гарячу воду додається звичайна харчова сода. Просторість і затишок – основні характеристики для гусятник кубанської породи. Кубанські птиці відрізняються високою несучістю. Зазвичай самка виробляє до 85 яєць за рік. Жива вага дорослої гуски – 6 кг, у гуски – 5 кг Відмінною рисою гусей кубанської породи є хороший зір. Далекоглядність визначається 8 метрами.

Використання гусей кубанської породи.

Для кубанських гусей характерна наявність міцного оперення і пуху. Експлуатація кубанського пуху становить 25 років. Незважаючи на це оперення і пух мають низький розмір гігроскопічності і теплопровідності. Кубанське населення зазвичай роблять акцент на гусяче м’ясо, печінку і жир. Завдяки своєму смаку продукція користується великим попитом. Птахівники спеціально відгодовують гусей травою і соковитими кормами для видалення білкової речовини.

Кубанська порода гусей

Витрати на розведення кубанської породи гусей.

Висновок свійської птиці – прибуткова і рентабельна діяльність. Досвідчений фермер розуміє, що без додаткових витрат розведення кубанських гусей неможливо. Кроки успішного птахівництва:

1. Оренда присадибної ділянки.

2. Обладнання приміщення.

3. Придбання корму.

4. Забезпечення птахів необхідними умовами (поїлка, годівниця, гнізда).

5. Контроль яйцекладки.

Загальні показники розведення кубанської породи гусей складають 80% окупності особистих витрат. Кубанське м’ясо і печінку – основна продукція на пташиному ринку. Правильний підхід до діяльності призводить до прибутковості і достатку.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кубанська порода гусей