Порода корів “айршірской”

Порода корів айршірской

Виведена порода “айршірской” в Шотландії, але країна сьогодні не займає лідируючі позиції за кількістю поголів’я тварин цієї породи. Найбільшого поширення корови отримали в Фінляндії, друге місце гідно займає Росія. Головним достоїнством корів є високий показник надоїв молока. Зріла корова дає в рік до 9000 літрів. Якість молока висока, а смак приємний.

Зрілі особини досягають відносно невеликого розміру, вага телиці не більше 470 кг, бики виростають в середньому до 750 кг. Тіло пропорційне, міцне і сухе, хоча тулуб невитягнутих, коротке. Широка і пряма спина, суглоби міцні, кістки тонкі. Голова полегшена, роги правильної форми у вигляді ліри. Шия має середній розмір, складки шкіри з шиї переходять на плечі тварини. Саме роги і є відмінною рисою цієї породи.

У корів вим’я має правильну форму, а соски розташовані симетрично, так що зручно здійснювати доїння як вручну, так і за допомогою апарату. Вим’я велике і широке щодо всього тіла корови виглядає просто величезним. Тулуб зрілої особини потужне.

Молоко особливо цінно через невисокий вмісту соматичних клітин. Жирність становить в середньому 4%, що є непоганим показником для корів з високим рівнем удою. Молоко не тільки жирне, воно має цікавий вершковий смак, що нагадує пломбір.

Відмінною рисою молока цієї породи є погане відстоювання вершків, що пов’язано з особливістю складу. Ця деталь робить можливим отримання сметани тільки шляхом сепарації.

За допомогою апарату можна відокремити і сир, він виходить жирний з вершковим смаком. Молоко класичного білого кольору. Корів можна віднести до класу найбільш економічних, так як необхідна мінімальна кількість кормів, щоб отримати 1 кг молока. Тварина має хороший апетит, тому не можна порушувати режим годування.

Телиці дозрівають швидко, осеменять можна їх вже в півтора року. Деякі особини перший раз теляться, так і не досягнувши дворічного віку. Теля важить до 30 кг, в середньому за рік він набирає близько 250 кг живої ваги. Невелика вага приплоду дозволяє коровам легше перенести отелення, а виживання потомства тримається на високому рівні. Темперамент корів дуже активний, а тривалість життя вище середнього.

Впізнаваність породі надає червоно-біле забарвлення. Шерсть м’яка і коротка. Порода відноситься до молочних, але бичків теж розводять на м’ясо. Забійний вихід відноситься до середніх показників і становить близько 55%, що відповідає 18 місячного віку бичка.

Порода стійка до різних захворювань, але все ж рекомендується вчасно робити щеплення тварин. Одне з головних достоїнств – звикання до нових кліматичних умов. Саме тому порода швидко поширилася по всьому світу і прекрасно себе почуває як в Шотландії, так і на півночі Росії.

Виведена порода була в умовах підвищеної вологості, але сьогодні успішно переносить і сухе повітря, і морози. У змісті корови невибагливі, необхідно якісне і збалансоване харчування, від якого безпосередньо залежить кількість молока, свіжа підстилка і наявність води в поїлки. Тварина потрібно періодично чистити і мити, але в холодний період краще уникати дійним коровам протягів. Місце для розташування корови потрібно вибирати уважно, так як при вологій підстилці і наявності протягу може з’явиться мастит, а це дуже поширене захворювання для цієї породи.

Купувати телят потрібно в перевірених племінних господарствах і з наявністю відповідної документації. Чистокровна корова породи “айршірской” не може коштувати дешево.

Порода корів айршірской

Порода корів айршірской1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода корів “айршірской”