Сорт винограду “Кеша”

Вважається, що сорт винограду Кеша є столовим. При цьому його дозрівання наступає досить рано. З моменту, коли починають розпускатися бруньки і до того, як достигнуть плоди проходить приблизно 120-130 днів.

Сорт винограду Кеша

Рослина має потужну кореневу систему. Даний вид вважається високорослим. Виноград цінується завдяки його відмінній врожайності і крупності плодів. Кеша не боїться низьких температур і може пережити морози в -23 градуса.

При цьому на зиму його необов’язково вкривати. Під снігом йому буде досить комфортно. Рослина рідко уражається грибковими захворюваннями, в тому числі і мілдью. Йому також нестрашно гниль. Однак рекомендується обприскувати Кешу розчином проти кліщів. Крім того, оси його рідко знищують.

Висаджувати даний сорт найкраще на відкритих майданчиках з яскравим сонячним освітленням. Це сприятиме високій врожайності. Кеша любить легкі грунти, які повинні бути добре прогріті. Йому нестрашно посуха. Тому він може спокійно рости без регулярного поливу.

Виноград, який вирощується в сприятливих умовах рано і швидко визріває. Серед усіх пагонів близько 80% є плодоносними. На кожному пагоні утворюється по 1 або 2 великі грона. Квіти запилюються добре. Однак це залежить від погодних умов.

Молоді черешки цього сорту відмінно вкорінюються. Плодоношення, як правило, починається через 4-5 років після висадки рослини у відкритий грунт. Вирощуючи Кешу, варто враховувати, що виноград не дуже любить азотні добрива. Крім того, він відмінно обходиться без будь-яких підгодівлі і прискорювачів росту.

Сорт винограду Кеша

Грона

У даного виду винограду присутні великі і пухкі грона, конічної форми. Вага однієї становить переважно 900-1200 грам. Зовні Кеша досить привабливий. Гребненожка у грона довга.

Ягоди

Даний сорт винограду має великі ягодами. Середній плід має розміри приблизно 31х35 міліметрів. Вага однієї ягоди досягає 12-16 грам. Рідше зустрічаються екземпляри, що мають вагу 20-25 грам.

Кеша плодоносить ягодами округлої форми. Їх колір в основному залежить від яскравості освітлення. Плоди, які дозрівали безпосередньо під сонцем мають янтарно-білий відтінок, а ті, що знаходилися в тіні пофарбовані в біло-зелений колір. У кожній зрілої ягоді можна виявити 1-3 кісточки, невеликого розміру. Більш дрібні плоди взагалі без насіння. У даного сорту досить м’ясиста м’якоть, що володіє приємним мускатним смаком.

Варто враховувати, що виноград містить в собі цукор, кількість якого рідко перевищує 20-24%. У плодах також присутні кислоти в кількості 5-8 г / л.

Ягоди мають презентабельний зовнішній вигляд і часто використовуються для прикраси столу. Плоди вживаються в свіжому вигляді. Крім того, вони мають високу транспортабельність. Тому спокійно витримують перевезення на тривалі відстані, не втрачаючи свого товарного вигляду.

Урожай починають збирати вже в серпні. Дозрілі плоди добре зберігаються на кущах аж до перших заморозків. У зірваний вигляді вони можуть пролежати до 4 тижнів в прохолодному місці.

Підготовка до зимівлі

Приблизно після 10 жовтня на рослині необхідно видалити всі залишилися листя. Потім потрібно зайнятися обрізанням пагонів. На початку листопада лозу укладають на землю. За допомогою дротяних скоб прикріплюють їх до грунту. У разі якщо різко почалися морози і випав сніг, виноград годі й вкривати.

Під сніжною шапкою він прекрасно перенесе зиму. Якщо температура опустилася нижче нуля, а снігу немає, то необхідно укрити рослина. Для цього можна використовувати суху траву і дрібні гілки, накривши зверху плівкою.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт винограду “Кеша”