Тагільська порода корів

Одними з перших тварин, які були одомашнені людиною, вважаються предки корів і биків. В ті часи древні люди розводили худобу для отримання шкур і м’яса. Пізніше, приблизно 2 800 років тому, в Стародавній Греції почали доїти корів і отримувати молоко для власного вживання. Новий продукт швидко знайшов свою популярність. З тих пір люди стали розводити молочні породи корів.

У наших широтах поширені кілька таких видів великої рогатої худоби. Один з них – Тагільська порода. Перші представниці цієї породи були виведені в Росії в XVIII-XIX століттях. У районах, розташованих недалеко від Нижнього Тагілу, шляхом схрещування голландської породи з такою старовинної російської породою, як холмогорская, сформувався новий вид молочних корів, названий Тагильский. Надалі породу лише зрідка покращували шляхом схрещування із спеціально завезеними биками голландської породи.

Тагільська порода корів

Умови розвитку та екстер’єр породи

Гарний розвиток цієї породи обумовлювалося природними умовами Середнього Уралу. Багата рослинність місцевих полів, береги річок, порослі соковитою травою, численні лісові угіддя служили відмінним пасовищем для великої рогатої худоби і джерелом високоякісного сіна. Постійний відбір поголів’я по жирності і надоями не припинявся, в результаті чого порода досягла високої продуктивності.

Типовий екстер’єр цієї породи – це тварина середнього розміру з міцним подовженим тулубом і неширокої грудьми. Голова кріпиться на довгій шиї. Вузька задня частина відрізняється кілька кривуватою постановкою ніг і свіслозадостью. Зовнішній покрив у породи щільний і гладкий, зібраний на шиї в дрібну складочку. Добре розвинене вим’я має правильно поставлені соски. Забарвлення шкірного покриву відрізняється різноманітними квітами від чорного до строкато-червоного або бурого.

Тагільська порода корів

Показники маси і надоїв породи

Жива маса корів знаходиться в межах від 400 до 600 кг, показник ваги у биків в деяких господарствах досягає 1200 кг. Вага теляти при народженні зазвичай становить від 28 до 32 кг, однак, піврічний молодняк може важити вже від 160 до 190 кг. Тагільська порода досить довгий період може підтримувати хорошу репродуктивність в поєднанні зі стабільною молоковіддачею.

Надої корів тагільської породи зараз вважаються не дуже високими, їх середній показник – 3500 кг на рік. Однак жирність молока вважається однією з найвищих серед порід, виведених в Росії, середній показник становить близько 4%. У деяких представниць породи жирність може досягати 5%. Варто відзначити, що кількість надоїв в різних господарствах можуть разюче відрізнятися і залежать вони від якості корму та племінної роботи. Цілком можливо підвищити надої цієї породи до 4800 кг на рік зі збереженням середньої жирності 4%. Відомі корови-рекордистки, удої яких досягають 9000 кг молока на рік, причому жирність в ньому залишається як і раніше на досить високому рівні. Але такі випадки не часті.

На сьогоднішній день Тагільська порода через своїх екстер’єрних недоліків і відносно невеликих надоїв поступово втрачає звання однієї з кращих молочних порід.

Щоб зберегти породу в господарствах проводиться постійна племінна робота, мета якої збільшити живу вагу і надої, усунути в міру можливості існуючі екстер’єрні недоліки. Для цього останнім часом проводяться роботи по схрещуванню биків інших порід з представницями тагільської породи. Розведенням цієї породи переважно зайняті в господарствах, розташованих в Свердловській області і Пермському краї.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Тагільська порода корів