Соняшниковий мед

У спекотні літні дні, коли вже майже пожухлу різнотрав’я, трудівниці бджоли приносять з соняшникові полів бурштиновий золотистий соняшниковий мед. Кошик соняшнику наповнена більш ніж двома тисячами нектароносних квіточок, наповнених медової амброзією, тому в деякі дні бджоли приносять у вулик до 12 кг цінного меду. Нектар, який зібраний на 1 гектарі квітучого соняшникові поля, перетворюється пчелками в 50кг смачного цілющого меду.

В соняшниковій меді в півтора рази більше глюкози, ніж в інших його видах. Він лідирує і за концентрацією в ньому вітамінів, ферментів і мінеральних речовин.

Соняшниковий мед

Корисний складу меду з соняшникової нектару

За окремими показниками хімічного складу він перевершує навіть популярний цілющий липовий мед.

Показник води в ньому – 18%, а в меді липи – 20%. Зміст скороченої цукру меду – 87%, в той час як у липового – 80%. Кількістю глюкози соняшниковий мед перевершує всі відомі сорти. Діастазне число його – до 27 одиниць, у липи – 11. Він відрізняється низьким вмістом сахарози. У меді максимальну кількість амінокислот, які беруть активну участь синтезі білків.

Лецитин соняшникового меду, а також вітаміни РР і Е забезпечують споживачеві чудову імунний захист. Мед має високу ферментативну активність.

Рідкий соняшниковий мед буває золотистого бурштинового відтінку, який на сонячних променях стає яскравішим. Він може набувати зеленуватий відтінок, в залежності від умов, при яких ріс соняшник і часу медового відкачування.

Кристалізація меду настає дуже швидко. Протягом 10 – 19 днів. Щоб зберегти його в рідкому вигляді, бджолярі тримають запаси в запечатаних стільниках.

Кристалізований мед набуває світлий янтарний колір і щільну мелкокристаллическую масу.

Соняшниковій меду властиві слабкі квіткові аромати абрикоса і квіткового пилку. Смак у свіжого меду ніжний і солодкий, згодом, при згущенні, стає терпким, трохи обпікає горло.

Лікувальні здатності соняшникового меду

При постійному його вживанні в невеликій кількості, організм людини оновлюється на клітинному молекулярному рівні. При цьому глюкоза меду зміцнює судини, серце, нормалізує кров’яний тиск. Визнано її позитивне участь в процесах кровотворення і кровообігу.

Мед соняшнику широко використовують при гепатитах і цирозі печінки, в тому числі і зовнішньо.

При ангіні і грипі медом пом’якшується перебіг захворювання, однак чай з медом п’ють в теплому вигляді, щоб не руйнувалися активні ферменти і біологічні протизапальні фітонциди.

Мед корисний як природний антидепресант. Він знімає нервову збудливість і заспокоює. Бактерицидні речовини меду сприяють відновленню нормальної роботи кишечника, він звільняє організм від гнильних бактерій. Крім того, застосування меду при бронхіті або малярії загальновизнано світової терапевтичної практикою.

Соняшниковий мед особливо потрібен старіючим людям, для пом’якшення перебігу вікових хвороб: атеросклерозу, остеохондрозу остеопорозу, інших неврологічних недуг.

Відзначено високу здатність соняшникового меду для виведення з організму отруйних речовин.

Бактерицидні речовини меду сприяють відновленню нормальної роботи кишечника, він звільняє організм від гнильних бактерій. Крім того, застосування меду при бронхіті або малярії загальновизнано світової терапевтичної практикою.

Соняшниковий мед особливо потрібен старіючим людям, для пом’якшення перебігу вікових хвороб: атеросклерозу, остеохондрозу, остеопорозу, інших неврологічних недуг.

Відзначено високу здатність соняшникового меду для виведення з організму отруйних веществ. Високіе антиоксидантні властивості меду, обумовлені вмістом в ньому великої частки пилку, активно діють на процеси відновлення тканин і клітин всіх органів людини.

У деяких випадках соняшниковий мед здатний викликати алергію, тому не можна починати лікування без консультації з лікарем.

У країнах Європи, Кореї, США і Японії соняшниковий мед включений до складу обов’язкового харчування дітей, які відвідують освітні установи: дитячі сади і школи.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Соняшниковий мед