Особливості та будова нутрій

Особливості та будова нутрій

Нутрія, вона ж болотний бобер, вона ж видра (так перекладається назва тварини з іспанської) – милий і кумедний звірок. Хоча багато шанують її через довгий, схожого на щурячий, хвоста. Це ссавець, гризун, представник парнорезцового загону, сімейства Нутрієві. Був завезений в Європу з Південної Америки, де мешкав споконвіку.

Нутрія вважається одним з найдавніших тварин нашої планети. Вона мешкає у водоймищах з низьким рівнем проточности (болотах, озерах і т. д). Здатна жити і в прісній воді, і в солоній. Від надлишку солі захищає себе, вживаючи в їжу соковиті плоди і стебла рослин і тамуючи таким чином спрагу. Ця ж особливість рятує нутрій, раптом позбулися води (наприклад, морозною зимою).

Зовні звірята схожі на бобрів. Важать, мінімум, 5-7 кілограм. Мають тулуб довжиною в 45-60 см, з яких більше половини займає хвіст. Його довжина приблизно 30-40 сантиметрів. Він круглий (а не плоский, як у бобра) конічний, лускатий, практично лисий – на ньому ростуть тільки довгі жорсткі волосся. Напівводний спосіб життя нутрії обумовлює багато особливостей будови тіла цього цікавого тварини. Так, наприклад, молочні залози у самочок знаходяться не на череві, а високо по боках. Ця особливість дає можливість малюкам годуватися, навіть якщо мама глибоко занурена в воду.

Свій довгий хвіст нутрії використовують в якості керма при плаванні. А під час пересування по землі він марно тягнеться за господинею, хоча бігає звірок дуже швидко. Рушійна сила нутрії-плавця – це задні лапки. На них 4 пальці з’єднані перетинками, а 5-й вільний. Передні кінцівки в даному випадку зовсім не потрібні. Під водою нутрія може перебувати довго (до 5 хвилин), випускаючи повітря з легенів поступово. І запросто пропливає за один “присід” по 100 метрів. У нутрії загострений слух, а ось нюх і зір розвинені набагато слабше. Правда, тварина добре бачить в темряві, так як є більше нічним.

Вушні раковини нутрії всередині оснащені густим хутром, який захищає орган слуху від води. А в носових отворах є спеціальні запірательние м’язи, що переслідують ту ж мету. У світі нутрій не цінується голлівудська посмішка. У них все навпаки: чим молодше і здоровіше тварина, ніж жовтіше у нього зуби. Білі – доля старих і хворих. Всього в роті у нутрії 20 зубів – 16 корінних і 4 різця. Вони дуже гострі, відмінно пристосовані до подрібнення навіть самої жорсткої рослинної їжі. Шлунок у нутрії розташований в лівій частині очеревини, а сліпий відділ кишечника – з правого. Товстий відділ завершується короткою прямою кишкою.

У нормально розвинених, здорових особин на черевці відкладається жирок. Також жирові накопичення є на холці, під пахвами і під хвостом. Це, плюс підвищена “волосатість” черева і боків, допомагає нутрії виживати в холодній воді. На відміну від багатьох інших ссавців, нутрії на зиму худнуть, а влітку, навпаки, товстіють. Це пов’язано з прискоренням обміну речовин взимку і восени, що характерно для деяких вихідців з Південної Півкулі. Зате взимку (з листопада по березень) – хутро нутрії має найвищу якість. Він дуже густий і пухнастий. “Шевелюра” нутрії складається з невеликої кількості довгих, жорстких волосся – остьових і напрямних. А решта (93-98%) – це подпушь, яка має велику цінність. У природі колір хутра нутрії – буро-коричневий. Штучно ж виведені селекціонерами породи можуть бути і білими, і чорними, і золотистими,

Що стосується репродуктивної системи, то тут теж не без особливостей. Так, у самців крайня плоть статевого органу спрямована не вперед, а назад. Тому мочиться звір, направляючи струмінь до хвоста. У полурасслабления стані пеніс теж спрямований назад, а під час збудження – розгортається на 180 градусів і досягає 20 см в довжину. У обох статей під заднім проходом є непарна анальна заліза, яка виділяє спеціальну маслянисту рідину для змащення хутра.

Нутрії розмножуються цілий рік і є плідним тваринам. Самки можуть приносити по 2-3 посліду на рік, в кожному з яких 4-5 (а іноді до 10) цуценят. Малюки з’являються на світ зрячими, покритими шерстю, оснащеними зубами. Відразу ж виявляють рухову активність, ось тільки в перші дні життя їх шерстка волога, тому є ризик переохолодитися далеко від матусі. Через 10 днів після пологів материнське молоко змінює звичайний для дорослих нутрій раціон.

В принципі, нутрії – дуже живучі і невибагливі тварини. Але переносити великі холоду в природних умовах їм складно, так як вони не будують для себе ніяких захисних укриттів. І спека їм теж не дуже подобається. При температурі +40 градусів за Цельсієм звірки не вилазять з води або екстрено шукають тінь, щоб уникнути теплового удару. Найкомфортнішою для нутрій вважається температура від 15 до 20 градусів тепла.

Особливості та будова нутрій

Особливості та будова нутрій

Особливості та будова нутрій1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Особливості та будова нутрій