Сорт абрикоса “Ананасовий”

Сорт абрикоса “Ананасовий”

Сорт абрикоса Ананасовий

Абрикоси завжди вважалися одним з улюблених плодів дорослих і дітей. Стигла м’якоть дуже смачна, як у свіжому вживанні, так і в якості варення, джемів, соків і компотів.

Крім смаку цей фрукт радує нас корисними речовинами – це і вітаміни (А, С, Р), і залізо, і кальцій, і органічні кислоти і ще багато інших необхідних мікроелементів. Дуже корисний для малюків і вагітних жінок. Добре відновлює сили після операцій, прекрасно підтримує серце і печінку.

Ще недавно вважалося, що в середній смузі Росії це диво дерево не приживається, однак, селекціонери вивели стільки сортів, що вже можна вибирати абрикос, не тільки виходячи з його морозостійкості, але і спираючись на смакові якості, розміри плодів і т. д.

Характеристика сорту Ананасовий

Абрикосова дерево цього сорту не відрізняється особливою висотою і розлогий. Це можна вважати плюсом, так як, вирощуючи його на своїй ділянці, можна не дуже хвилюватися, що тінь від крони забере багато світла.

Та й сама крона не славиться густий, непросветной листям. Вона має округлу форму, що надає всій рослині дуже приємний, органічний вигляд.

Разом з тим, Ананасовий сорт – один з врожайних. При сприятливих умовах з нього знімають до 150 кг плодів.

Самі абрикоси середнього розміру і великого, важать від 40-50 гр. Забарвлення у плодів помаранчевий, форма округла, трохи витягнута і стисла з боків.

Про смакові якості варто сказати окремо.

Дуже багато сортів, що вирощуються в районах, де більшу частину року стоять холоди, не відрізняються цукристістю і ароматом. Та й розміром вони не видаються. Тобто, південний фрукт легко відрізняється від своїх побратимів з прохолодних районів. Але Ананасовий абрикос відрізняти не так легко. Він володіє зовнішнім виглядом, таким же, як і південні, та ще й смакові якості у нього дивовижні.

М’якоть нещільно, дуже смачна, кісточка легко відділяється від основної маси. Має чудовий, тонкий аромат.

Цей сорт можна добре транспортувати – від цього він не страждає.

А ось зберігаються плоди не дуже довго, трохи більше 1 – 2 тижнів.

Великим плюсом є, так само, самоплідність ананасно сорти. Тобто, навіть на невеликій ділянці можна посадити одне дерево, і воно буде успішно плодоносити, запилювачі йому не потрібні.

Через свою морозостійкості цей сорт отримав більше поширення в середній смузі Росії. Навіть, коли він підмерзає, то з приходом тепла легко відновлюється.

Правда, варто зауважити, що перед деякими захворюваннями це дерево встояти не в силах. Однак, цей мінус можна легко усунути, даючи деревцю належний, своєчасний догляд.

Сорт абрикоса Ананасовий

Необхідний догляд за абрикосом

Після посадки (яка проходить, як з абрикосами і інших сортів), деревцю потрібен стабільний догляд.

Першочерговим завданням садівника є профілактика хвороб рослини і захист його від шкідливих комах.

Для того, щоб шкідники не розмножувались, необхідно позбавляти рослина від хворих гілок і листя і спалювати їх. Саме там люблять селитися і замовити непрохані гості.

Впали і гниють плоди, так само, слід прибирати від дерева. І потрібно закопувати подалі від рослин.

Крім очищення від шкідників, деревце необхідно регулярно забезпечувати водою. Особливо потребує абрикос в поливі в період свого цвітіння, в момент, коли формуються молоді пагони, а так само, за два тижні до дозрівання плодів.

Кожен садівник знає, наскільки важлива для рослини родючий грунт. Однак, перебуваючи на одному місці, дерево дуже швидко забирає з землі те, що йому необхідно, тому в грунт потрібно вносити добрива.

Для того, щоб навіть морозостійкий сорт не постраждав від сильних холодів, деревце прикривають – молодим саджанців крону обгортають покривним матеріалом, а у дорослих дерев засипають снігом пристовбурні круги, а стовбур обертають мішковиною.
Сорт абрикоса “Ананасовий”