Царскосельская порода курей

Царскосельская порода курей

Серед птахівників найбільш цінуються породи м’ясо-яєчної категорії. Простота в догляді і мінімальні витрати грошових коштів і зусиль роблять такі породи особливо популярними. До таких порід відноситься Царскосельская.

Походження породи

Представники цього різновиду з’явилися зовсім недавно і поєднують в собі якісні характеристики таких порід: оранжево – смугасті Бройлери-6, Нью-хемпшірською і на додаток Полтавська глиниста. Таким чином, селекціонерам вдалося досягти оптимального результату, а саме вивести високопродуктивну породу птахів, яка ідеально підійде для розведення в звичайних умовах хазяйського двору.

Загальні характеристики

Кури Царськосельський відрізняються оптимальними показниками обсягів і маси тулуба. Пір’я відрізняються яскравим насиченим рудим відтінком з включеннями чорного і білого. Оперення хвоста має концентрований темний колір з характерними для цього різновиду курей смугами. Пір’яна поверхня рівна. Кінчик вушка забарвлений в червоний. Ноги без пір’яного покриття, шкіра на кінцівках жовтого відтінку. Зразки описуваної породи відрізняються розміреністю і спокоєм поведінки, стійкістю до стресів.

Царскосельская порода курей

Особливості породи

Кури розраховані на широку аудиторію: від любителів до професіоналів-птахівників. Існує два різновиди курей царскосельских. Вид допоможе визначити форма гребеня птиці: розовідний і листоподібна. Крім візуального відмінності, кури з розовідний гребенем стійкі до низьких температур. Тоді як власники гребеня у вигляді листочка піддаються негативному впливу морозу. Царскосельская належить до категорії м’ясо-яєчних і декоративних курей.

Плюси

Основною позитивною якістю курей високий рівень яйцепроізводності (близько 180 штук на рік). Яйця великого розміру. Кури рано починають відкладати яйця, що доводить високу продуктивність птахів. Крім цього, кури відмінні квочки і відповідно добре піклуються про курчат.

М’ясо відрізняється ніжними смаковими якостями, оскільки кури добре набирають вагу.

Максимальна вага півня становить понад 3 кг.

Якість пір’яного покриття і його густота визначають здатність не тільки переносити низькі температури, але і відкладають яйця. Оперення курей досить рідкісне і характерно тільки для 2-3 порід курей по всій земній кулі.

Курчата здатні швидко набирати вагу. Пташенята курей цієї породи стійкі до зовнішніх факторів. Характеризуються високим показником виживання.

Мінуси

За висновками птахівників, описувана порода курей потребує доопрацювання, щоб зафіксувати характерні риси та показники птахів. На думку фахівців, слід вживати визначення “популяція” по відношенню до птахів Царськосельський. Яскравим прикладом нестабільності породи є нестійкий забарвлення пір’я.

Розведення птахів

Кури не вимагають спеціального догляду і додаткових умов для ефективного розмноження і життєдіяльності, що має в своєму розпорядженні велику кількість фермерів. Позитивною якістю є живучість курей. Навіть північні райони РФ придатні до розведення курей цієї породи. Птахи практично не піддаються хворобам. Потрібно слідкувати за достатнім надходженням корму, оскільки недостача відбивається на несучості.

З огляду на вищенаведені факти, можна зробити висновок, що такі кури підійдуть тим, хто хоче обзавестися не тільки продуктивної породою, а й благородними представниками сімейства курячих. При високих показниках несучості для звичайних господарів не важливий той факт, що Царськосельський кури є популяцією, а не породою.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Царскосельская порода курей