Кастрація бичків

В наші дні для отримання високоякісної яловичини додавання в корм тварин всіляких підгодівлі і різних рекламованих препаратів зовсім необов’язково. З давніх часів існують способи, випробувані вже багатьма поколіннями. Ці методи поширюються тільки на биків і називаються кастрацією.

Кастрація є видалення статевих залоз і проводиться у бичків, призначених для відгодівлі. Після проведення цієї операції поліпшуються смакові якості м’яса за рахунок більш високого вмісту в ньому жиру. Збільшення жирових прошарків відбувається в результаті переривання роботи гормонів і як наслідок, зниження обмінних процесів в організмі тварини. Однак кастрація кілька уповільнює темпи приросту живої маси бичків в порівнянні з некастровані родичами.

Кастрація бичків

Період проведення кастрації

Проводити кастрацію краще в весняно-осінній період, так як спека і холод не сприяють швидкому загоєнню ран. Відповідний вік тварини, призначеного для відгодівлі – 3 місяці, якщо ж бичка будуть залишати як робочу силу, то кастрацію слід проводити в півтора-два роки.

Способи кастрації

Підготовка биків до кастрації полягає в загальному клінічному обстеженні тварин і дотриманні їх на дванадцятигодинним голодній дієті. У молодих тримісячних бичків годування не обмежується. Найпоширенішими способами кастрації є обрізання, перев’язка сім’яних канатиків і кастрація щипцями.

Спосіб обрізання має на увазі під собою хірургічну операцію, при якій відрізаються зв’язки і витягуються яєчка. Ця кастрація виконується з фіксуванням тваринного в стоячому або лежачому положенні. Для операції биків старше 1-2 років застосовується місцева анестезія.

При методі перев’язки насінних канатиків застосовується накладання кастрационной петлі. Цей спосіб безкровний. Перед накладанням кастрационной петлі іноді застосовують спеціальний затискач, який здавлює кровоносні судини і викликає відмирання тканин. Через кілька днів після накладення кастрационной петлі насінники відпадають.

Кастрація бичків

Кастрація щипцями проводиться з метою руйнування семяпроводов. Щипці застосовують на насіннєві канатики шляхом різкого стиснення до характерного хрускоту руйнується судини.

Існують ще й хімічні способи кастрації. Вони рідко застосовуються і вважаються не дуже ефективними. Ці способи мають на увазі під собою введення хімічних речовин безпосередньо в насінники.

Кастрація бичків

Наслідки кастрації

У некастрірованних биків зазвичай агресивний і норовливий характер. Почувши запах корови, вони стають зовсім не керованими і можуть нашкодити не тільки тваринам, а й людям. Після кастрації тварини стають набагато спокійніше, тим самим полегшуючи догляд за ними. Тулуб кастратів розвивається рівномірно по всіх частинах тіла, забезпечуючи пропорційний приріст живої маси. М’ясо стає ароматним і ніжним з тонкими жировими прожилками.

Утримання худоби для відгодівлі на прив’язі виключає доцільність кастрування. Якщо ж застосовується безприв’язне утримання тварин, то для визначення необхідності кастрування потрібно обов’язково враховувати породу худоби. Бики спеціалізованих м’ясних порід можуть давати м’ясо з більш низьким вмістом жиру, ніж кастрати. Але це м’ясо буде мати більшу жорсткість і відноситься до пісних сортам. У багатьох країнах світу вирощування некастрірованних биків менш затратно і приносить великий прибуток.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кастрація бичків