Порода курей “Гудан”

Порода курей Гудан

Дивовижна і незвичайна краса птахів привертають до себе увагу любителів декоративних порід. Гудан славляться своєю цікавою історією походження. Крім естетичної насолоди, яку людина отримує, спостерігаючи за курочками з чубчиками, порада має характерний ніжний смак білого м’яса, а також досить високі показники несучості.

Походження курей породи Гудан

Франція є батьківщиною для курей цієї породи. Саме тут в 1850 році було вироблено перше представників цієї породи, для того щоб отримати ніжне куряче м’ясо. Назва була запозичена від назви французької префектури. В процесі селекції брали участь близько 10 порід. Крім того, додатково було застосовано кури порід доркінг, Брам і інших. У 1870 році порода курей Гудан була поширена на території Німеччини, Данії та інших європейських держав. Друга Світова війна практично знищила породу, тому з настанням мирного часу виведення породи відновилося майже з нуля.

У наш час курей розводять як декоративних, але можливо використовувати птахів як яєчно-м’ясну породу. Кури Гудан мають середній рівень несучості, але м’ясо за свої смакові якості цінується досить високо.

Зовнішні характеристики

Порода курей Гудан

Кури породи Гудан не відрізняються особливими розмірами тулуба. Особливу увагу привертає наявність чубчика з досить великих довгих пір’я. На шиї птиці знаходиться об’ємне утворення, яке є підставою чудесного Чупринки. Дзьоб не довгий, гачкуватий. Насичений, червоний гребінь, що нагадує за своєю формою крильця метелика, складається з пари однакових пластин. Бакенбарди та частина пір’я під дзьобом утворюють борідку курки. Шия досить потужна і прикрашена додатково пишним пір’яним коміром.

Тулуб досить широке, горизонтально розташоване до підлоги. Додатковою особливістю є поперековому оперення. Крила середні. Пір’я на хвості пишні, трохи вигнуті.

Ноги курки покриті пір’ям, сильні. На ногах розташовано п’ять пальців. П’ятий трохи піднятий над іншими.

Основними забарвленнями породи Гудан є білий, блакитний, а також чорно-білий. Чорно-біле забарвлення пір’я особливо цінується. Крім того, можна легко визначити півня і курку, оскільки у птахів переважає чорний колір.

Слід особливу увагу звертати на гребінь, оскільки на території РФ існує багато гібридів курей Гудан. Правильність забарвлення, а також горизонтальне положення тулуба по відношенню до підлоги допоможе відрізнити представника породи Гудан.

Переваги і недоліки

Крім особливо привабливого і милого виду описуваної породи, кури мають потужне і мускулисте тулуб. Завдяки таким даними, кури відомі своїм ніжним м’ясом.

Кури породи Гудан мають спокійний характер, звикають до господарів, а також дуже миролюбні і доброзичливі. Крім декоративної функції, курей часто відгодовують на м’ясо. Для естетичних цілей оптимально підійдуть порода карликових Гуданов.

Умови вирощування Кури породи Гудан слід забезпечити теплом і надійним укриттям на період холодів. З огляду на теплолюбність птахів, рекомендується розводити їх в теплих кліматичних регіонах. Крім того, слід врахувати досить низький рівень виживання молодняка. Особливості оперення вимагають облаштування курника. Підстилка повинна міститися в чистоті і бути достатньої щільності. Такий крок запобіжить забруднення пір’яного покриву птахів. Птахів білого забарвлення слід тримати в відкритих і вільних просторах, що запобіжить втрату красивого відтінку і випадання пір’я.

Птахи не вимагають спеціального раціону, але харчування слід збагатити в холодну пору року.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Гудан”