Порода курей “Шабо”

Порода курей Шабо

Ця порода курей відома як декоративна. Завдяки неабиякому увазі птахів породою цікавляться як любителі пернатих, так і професіонали своєї справи. Порода Шабо підходить для вирощування в невеликих господарствах і великих птахофабриках.

Походження породи Шабо

Порода курей Шабо з’явилася в Японії багато століть назад. Карликові кури були поширені на півдні і сході Азії як вихованці багатих аристократів, гордо походжаючи і радуючи око власників.

Шабо або, як їх ще називають, бентамки потрапили в Китай в XVII столітті. На європейській частині континенту мініатюрні курочки виявилися тільки в XIX столітті. Перші представники цієї породи потрапили в Англію. Подальше поширення птахів в 1860 році до Німеччини підтверджують офіційні документи. Птахи в ті часи мали гладке і кучеряве оперення. У Росії породу Шабо розводили як декоративну з кінця XIX століття.

Основні характеристики

Порода курей Шабо

Кури привертають увагу своїми невеликими розмірами. Ноги птахів дуже короткі, що відрізняє цю породу від інших представників сімейства. Незважаючи на досить тендітні на вигляд ноги, тулуб курки досить масивне. Така невідповідність впливає на рухливість курей. Вони вважають за краще розмірений і спокійний спосіб руху. Такою особливістю володіють не тільки Шабо, а й інші представники карликових порід. Короткі ноги, як характерна риса, обумовлена ​​генетикою, складають труднощі для птахів. Тривалість життя птахів Шабо досить коротка. Короткі ноги, відповідно до вимог стандарту, є обов’язковим якістю для чистоти породи.

Відмінні характеристики породи Шабо

Яскравою особливістю курей є їх велике і низькоросла тулуб. Спина курки короткуватою, а груди має випирає форму. Довгі крила підкреслюють низький зріст курей. Пір’я на голові мають червоне забарвлення. Масивний листоподібний гребінь налічує 4-5 зубців. Дзьоб курей породи Шабо відрізняється потужністю. Хвіст досить довгий і прямий. Центральні пір’я підняті і вигнуті в дугу. Представники цієї породи мають різноманітний окрас: чорний, пшеничний, а також комбінації чорного з сріблястим, золотистим.

Незважаючи на схожі риси птахів і курочок, відрізнити їх можна за набагато менших розмірів голови і гребеня, який нависає на сторону.

Курочки – хороші квочки, а після появи пташенят виявляють дбайливе турботу про них. Така якість цінується птахівниками. Оскільки їх використовують в роди наседок для яєць інших порід і видів пернатих.

Розведення курей Шабо

Для утримання птахів і продуктивної життєдіяльності не треба спеціальних умов і обладнання. Для курей Шабо слід забезпечити тепло. У холодну пору року оптимально підійдуть утеплені закриті приміщення. Переохолодження веде до загибелі курей Шабо.

Птахи невибагливі до їжі. Їх раціон не відрізняється від корму, який споживають кури більших порід. Для повноцінного росту слід забезпечити достатню кількість зерна, сиру, зеленого корму. Крім того, не варто забувати про вітамінізованих добавках.

Для отримання здорового потомства слід звернути увагу на розмір ніг півня і курочок. Один з батьків повинен мати короткі ноги, а інший трохи довше стандартних показників.

Розведення курей Шабо досить вигідне, враховуючи економічні витрати. Оскільки вага одного яйця в середньому становить близько 30 м В рік курка несе в середньому від 80 до 150 яєць. Середня вага курей близько 0,5 кг. Слід звернути увагу на вигідне співвідношення живої ваги курки і яйця. Крім того, кури породи Шабо споживають всього 60г корму на добу.

М’ясо птахів цієї породи має ніжний смак.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Шабо”