Порода курей “Араукана”

Порода курей Араукана

Однією з особливостей порід курей “Араукана” є неймовірні бірюзові яйця. Цей відтінок з’являється завдяки розпаду гемоглобіну в жовчі. Існує порода, отримана в результаті схрещування “Араукана” і курей, які несуть коричневі яйця. В результаті виведені кури, яйця яких має насичений зелений відтінок.

Якщо курей, які несуть коричневі яйця, схрестити з курми, що несуть яйця білого кольору, то в результаті буде отримана порода, яка лине блакитними яйцями. Виведена порода давно в Америці, а назву отримала на честь індіанського племені. Саме з Нової землі і була завезена в Європу.

Півні часто вирощуються для боїв, відсутність хвоста сприймається як гідність, він не заважає в бою. Самець відрізняється рухливістю, легким кістяком, а оригінальний зовнішній вигляд додає своєрідну особливість. Виведена також карликовий різновид цієї породи.

Порода курей Араукана

Порода дуже витривала і може довгий час знаходиться на відкритому повітрі, їх можна тримати в відкритих загонах. Кури непогані несучки і виробляють близько 150 яєць на рік кожна. Цей показник вищий за середній. М’ясо птиці вважається смачніше і ніжніше, ніж м’ясо інших порід.

Птахи мають невелику вагу, зрілі півні досягають у вазі 2 кг, а курочки в середньому важать 1,5 кг. Інстинкт висиджування яєць практично втрачений, розмноження відбувається інкубаторно способом. Голова особин невелика, дзьоб маленький і трохи загнутий. Очі червоного кольору з оранжевим відтінком. Гребінь невеликого розміру, що стирчить вгору.

Курка невисока, висота ніг середня без оперення. Оперення по всьому тілу щільне, в залежності від того чи іншого виду курок цієї породи. Забарвлення пір’я нагадує забарвлення дикого птаха і в основному буває чорна, біла і золотиста. Пір’я рівномірно розподілені у птахів на спині значна кількість довгих тонких пір’я, які красиво звисають до низу.

Характер птахів поступливий, вони легко йдуть на контакт з людьми. Півні все ж відрізняються схильністю до бійок. Кури витривалі і швидко пристосовуються до зниження температури. Ця порода не вимагає особливий догляд, досить підібрати правильний і якісний корм, стежити за наявністю води і вчасно міняти підстилку. Необхідно утримувати птахів у відповідних санітарних умовах. Кури починають виробляти яйця рано, швидко дозрівають.

Хвіст у птиці короткий, іноді його навіть підрізають. Короткий хвіст передається у спадок. З мочок у курок стирчать досить довге пір’я, що ще більше виділяють цю породу. У породи англійського типу є і хвіст і чубчик. У цієї породи існують кілька різновидів, які характеризуються різними ознаками. Бувають кури, у яких пір’я стирчать з двох сторін голови, розташовані симетрично по обидва боки. Є особини, у яких таке оперення доповнюється ще й бородою. Можна зустріти курей, у яких присутня тільки борода.

Забарвлення пір’я цієї породи часто має незвичайний відлив. Однією з найпоширеніших квітів є дикий забарвлення птиці. Півень цього кольору має коричневі пір’я на шиї і спині, місцями вони переходять в цегляний відтінок. Пір’я мають чорну смужку по центру. Груди півня і його живіт покриті чорними перами. Кури цього типу мають золотий відтінок на голові і шиї, а на грудях пір’я мають рожевий відблиск. Бувають кури з пір’ям срібного кольору на шиї.

У деяких особин відсутня яскрава виражена чорна смуга вздовж пір’я. Незвичайною представницею цієї породи є блакитна курка. Місцями пір’я знаходять яскравий і насичений колір, особливо у півнів. Можливо поєднання в забарвленні блакитного і червоного кольорів, золотий відтінок в області шиї.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Араукана”