Порода курей “Російська чубата”

Порода курей Російська чубата

Виведена порода “Російська чубата” без втручання генної інженерії, методом народної селекції. Кури пристосовані до суворих кліматичних умов, про що говорить їх густе оперення. Зовнішній вигляд птахів оригінальний.

Кури виростають до 2,5 кг, півні до 3,5 кг. В середньому птах за рік виробляє порядком 180 яєць, вага яйця стандартний і складає 60 гр. Найбільше яєць виробляє курка у віці від трьох до п’яти років. Шкаралупа має насичений бежевий колір з легким рожевим відтінком. Порода зберегла інстинкт висиджування яєць.

Особливістю цієї породи є, безумовно, густий чубчик на голові. У курей він розлогий і часто закриває очі. Півні відрізняються коротким, але потужним гребенем, лістообразние форми, який і не дозволяє чубчиком падати на очі. Гребінь може бути таким великим, що западає на бік.

У курей чубчик кулястий і часто падає на лоб так, що його просто необхідно трохи підрізати. Через чубчика курка може втратити орієнтацію в просторі. Голова у птиці невелика, але витягнута. Очі насиченого червоного кольору, дзьоб має вигнуту форму і частіше жовтого кольору, хоча буває і чорний. Сережки масивні, яскраві. Шия у курей недовга, короткі ноги і великі крила, які опущені і часто торкаються землі.

Хвостова система розвинена добре, а у птахів хвіст є відмінною рисою. Пишне хвостове оперення самців має густу набивання, частина пір’я підняті вгору, а інші звисають до землі. Ноги у курок укорочені і без оперення. Покриття пір’я густе і щільне, частіше зустрічається біле забарвлення пір’я.

Порода курей Російська чубата

Класичний колір цієї породи сріблясто-білий з жовтизною, цей відтінок виникає не через вплив сонячних променів. Буває поєднання кількох кольорів в забарвленні, особливо у півнів. Розподіл кольору невипадково, основна колірна гамма покриває всю курку, а хвіст і пір’я відтінені темним кольором.

У змісті цієї породи немає складнощів, кури гуляють на вулиці навіть в зимовий період. Здоров’я курей безпосередньо залежить від якості корму і правильного догляду за птицею. Постійно має бути присутня вода, неприпустимо щоб кури були без свіжої підстилки або в курнику був послід. Характер курей неагресивний, вони легко йдуть на контакт, практично ручні.

Чубчик у курей є не тільки прикрасою, але і явним домінантною ознакою, його форма грає не останню роль. Ознаки передаються в залежності від розташування цієї відмінною здатності і його лохматості. Бувають випадки, коли неможливо віднести курку за влучним висловом чубчика до того чи іншого виду, часто у цієї породи зустрічаються змішані типи.

Курчат купувати краще в перевірених господарствах і на авторитетних птахофабриках. Кури стійкі до різних захворювань, але все ж рекомендується прищеплювати молодняк. Курчат, вилуплення в домашніх умовах, поять трихополом для профілактики вірусних захворювань. Такий прийом підвищує виживання потомства. Догляд за курчатами простий, головне потрібно не допустити переохолодження ніжок. Краще перший тиждень життя потомство тримати в теплому приміщенні окремо від квочки, поки курчата НЕ зміцніють. Безумовно, потрібно звернути увагу на якість корму і наявність води.

Ця порода вирощується як для виробництва яєць, так і м’яса. “Російська чубата” служить основою для виведення інших порід курей. Особливо цінується витривалість породи, крупність птахів і можливість розмножуватися без використання спеціального обладнання. Самки зарекомендували себе як хороші квочки. Сьогодні зовнішніх ознак недостатньо, щоб відрізнити цю породу від інших, виведених на її основі.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Російська чубата”