Порода гусей “віштінес”

Багато породи гусей, в тому числі і гуси породи віштенс, були отримані шляхом складного відтворювального схрещування декількох порід між собою. Віштенси вперше були виведені на території сучасної Литви за допомогою схрещування місцевих литовських гусей з померанськими і емденскіх гусьми.

Порода гусей віштінес

Великого поширення в Європі і Росії дана порода не отримала, але в Литві і Латвії ці гуси, завдяки таким характерним для них особливостей, вкрай популярні:

1. Пір’яний покрив – білий, зрідка народжуються гусенята з сірими, або сіро-глинистими пір’ям;

2. Колір лап і дзьоба – яскравий, помаранчевий;

3. Очі птахів коричневі, дуже великі;

4. Тушка середня, широка, горизонтальна;

5. Груди велика, виразно опуклі;

6. Живіт гусака збирається в складки – зазвичай 2-3;

7. Шия подовжена, красиво вигнута;

8. Голова гусака кругла, невелика;

9. Ноги середньої довжини;

10. Дзьоб короткий, прямий.

Вага гусей віштенс може досягати 6.5 кілограмів, такої ваги гуси досягають вже до 3-4 місяця життя. Дану породу вирощують з метою отримання великої кількості печінки, масова частка яких становить при хорошому відгодівлі 400 грам, тоді як вага печінки звичайного гусака не перевищує 80 грам.

Гуски здатні за один яйценосний сезон знести до 40 яєць, кожне з яких може досягати ваги в 170 -180 грам. На жаль, дана порода не виявила хороших показників при природному розведенні, з 100% яєць тільки 60% виявляються заплідненими і придатними для отримання потомства. Молодняк часто хворіє, статистичні дані показують, що зберегти вдається не більше 75% з усіх вилупилися гусенят.

Якість м’яса висока, до того ж гуси легко відгодовуються, а гуски непогано насиживают яйця, відрізняючись від інших порід, спокійною вдачею.

Порода гусей віштінес

Годування

Молоді гусенята вступають в активну фазу зростання вже до місячного віку, поїдаючи все, що їм дають як корм, а саме:

– кукурудзу;

– мішанки з крупи і зелені;

– терті овочі та фрукти;

– нарізану зелень кульбаб, подорожника і конюшини.

Особливо корисні гусям вологі мішанки, що сприяють швидкому набору ваги. До складу мешанок можуть входити кукурудзяна крупа, пшенична крупа, варений ячмінь, вода і зелень. Мішанки потрібно готувати в кількості, достатній для одноразової роздачі. Зберігати мішанки не рекомендується, вони можуть прокиснути і стати причиною сильного отруєння, які може проявитися не відразу, а стати в подальшому причиною розвитку вірусних і інфекційних захворювань. Весь корм повинен бути виключно свіжим і м’яким, необхідно уважно спостерігати за тим, щоб в годівниці не потрапляли великі шматки овочів і фруктів, якими птахи можуть з легкістю вдавитися. Зерно перед роздачею слід замочити на кілька годин у воді.

Як і гуси інших порід, віштенси линяють два рази в рік, скидаючи більшу частину м’якого оперення високої якості. Пір’я і пух гусей після ретельної обробки йде на продаж. Варто зазначити, що з метою збору більш чистого пуху, фермери, які вирощують в промислових масштабах, напередодні линьки виробляють ручне обскубування оперення, що практично позбавляє від необхідності подальшої чистки товару перед продажем.

Забій

Забій гусей проводиться в 5-6 місяців, після того, як птахи досягають максимального для них ваги і перестають рухатися. Готовність гусей до забою визначається їх жирністю і вагою, гуси не досягли зазначених вище показників по вазі на забій не йдуть, їх відгодівлю триває з подальшою зміною кормової бази. Після забою і розбирання тушки виходить не менше 78% чистого м’яса і 13% жиру1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода гусей “віштінес”