Сорт винограду “Лівія”

Даний сорт винограду був виведений штучно. Вважається, що Лівія має відмінну врожайністю. При цьому дозрівання плодів настає вкрай рано.

Все частіше городники вибирають цей виноград для посадки на своїх дачних ділянках через те, що він стійкий до різних видів захворювань, якими страждає більшість сортів.

Сорт винограду Лівія

Молоді пагони, як правило, пофарбовані в світло-зелений колір. Опушення відсутня. Визріли відростки мають коричневий відтінок. Живці мають здатність добре вкорінюватися і при посадці не доставляють зайвого клопоту. У період цвітіння утворюються квіти, у яких є в наявності як добре розвинені маточки, так і тичинки.

З того моменту як починають розпускатися бруньки і до того, як ягоди стануть стиглими проходить приблизно 105-110 днів. Кущі винограду сильнорослі. При цьому вони мають досить потужний ствол. Даний сорт характеризується пятілопастная листям, переважно середньо-розсіченого виду, зеленого кольору. Також присутній відкрита черешковая виїмка. Плодоносити рослина починає на 3 рік після висадки у відкритий грунт.

Сорт винограду Лівія

Виноград Лівія вважає за краще поживний грунт. Тому рекомендується іноді удобрювати землю. Для цього можна використовувати перегній або компост. Хоч кущ і стійкий до оїдіуму і мілдью його необхідно періодично обробляти, застосовуючи спеціальні розчини. Це необхідно для того, щоб уникнути грибкових заражень, які можуть виникнути в дощовий період.

Цей сорт відмінно переносить низькі температури. Він прекрасно себе почуває при морозах до -21 градуса. Рослина має досить потужну кореневу систему. Завдяки цьому виноград може перебувати тривалий час без регулярного поливу. Однак варто враховувати, що його врожайність залежить безпосередньо від догляду. Чим благоприятней умови для зростання винограду, тим більший і рясніше плодоношення.

Грона

У цього винограду є великі грона. Найчастіше вони досягають в довжину близько 35 сантиметрів. При цьому вони мають циліндричну форму, а також деяку гіллястість. Сама гроно трохи пухкої структури. Вага однієї середньої грона може бути від 800 грам до 1 кілограма. Крім того, вона володіє відмінним товарним виглядом.

Ягоди

Плоди у Лівії можуть мати форму як округлу, так і яйцеподібну. Ягоди досить великі. При цьому середня може мати вагу від 11 до 13 грам. У довжину вона може бути до 28 міліметрів, а в ширину до 20 міліметрів. Дозрілий плід має рожевий забарвлення.

Даний сорт винограду характеризується соковитою м’ясистою м’якоттю, яка володіє сильним мускатним запахом. На смак плоди досить приємні з деяким карамельним присмаком. Ягода відрізняється шкіркою середньої товщини. Однак під час їжі це практично непомітно.

Стиглий виноград містить в собі велику кількість цукру. Ця цифра може досягати 17-18%. При цьому кислотність продукту становить приблизно 5-9 г / л. Я кожної ягоді можна знайти 1-3 кісточки. Насіння відмінно відділяються від м’якоті.

Завдяки тому, що Лівія має високі товарні характеристики, її часто вирощують для експорту. Виноград може пролежати 4 тижні, не втративши свого смаку і аромату. Крім того, він добре переносить транспортування. Через щільну шкірки ягода довгий час здатна зберігати свою форму.

Вирощуючи даний сорт, слід враховувати одну особливість – дозрілі плоди часто вражаються осами. Тому стиглі грона необхідно зривати вчасно. Інакше ягода втратить свій презентабельний вигляд.

На кількість врожаю і швидкість дозрівання плодів впливає не тільки клімат району, а тип грунту, правильний догляд і своєчасне обрізання пагонів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт винограду “Лівія”