Сорт винограду “Амурський”

Вважається, що сорт винограду Амурський є зимостійким. Йому не страшні низькі температури. Ця особливість дозволяє вирощувати цей вид в середній смузі Росії. Хоч виноград не відрізняється ягодами хворого розміру, він має досить хороші смакові якості і приємний аромат. При цьому його можна навіть порівняти з європейськими сортами.

Сорт винограду Амурський

Доросла рослина має темну коричневу кору. При старінні вона відшаровується від лози смужками. Молоді відростки можуть бути зеленого забарвлення, іноді зустрічаються і червоні. На кущі утворюються зелене листя, у яких матова поверхня. На вигляд вони зморшкуваті. Розмір одного листа може досягати 22-30 сантиметрів. З настанням осені вони стають яскраво-червоними або навіть фіолетовими з кармінним відтінком.

Рослина відрізняється швидким ростом. За один рік молоді відростки здатні досягти довжини в 2,5 метра. Кущ дуже любить сонячне світло. При цьому він має високу зимостійкість. За деякими даними Амурський виноград здатний пережити морози до -45 градусів.

У винограду виростають невеликі квіти. Вони мають легкий приємний запах. Їх забарвлення може бути блідо-жовтим. Квіти утворюють невеликі суцвіття. Період цвітіння триває приблизно 20 днів і, як правило, це кінець червня.

Плоди починають зав’язуватися вже на початку липня. Молоді пагони вже до початку серпня припиняють своє зростання. Повний визрівання лози відбувається до вересня.

Сорт винограду Амурський

Амурський виноград краще рости в кислих і пухких грунтах. Рослина не любить грунту насичені вапном. Позитивно позначається на стані куща і на врожаї внесення в землю добрив.

Рекомендується підгодовувати виноград сильнокислая торфом. Даний сорт дуже любить вологу. Тому рекомендується часто здійснювати полив куща, особливого в посушливі періоди. Щоб урожай був якісніший, садити рослина рекомендується на сонячних ділянках. У тіні Амурський виноград може страждати від захворювань мілдью.

Також слід своєчасно видаляти зайві пагони. Рослина відмінно розмножується живцями і насінням. До 5 років можна зберігати насіння винограду. При цьому вони не втратять своїх властивостей. Висівати в грунт їх можна відразу після того, як був зібраний урожай. Їх цвітіння настане тільки через 5 років.

Грона

За кількістю плодів грона Амурського винограду досить великі. Рідко довжина однієї кисті може досягти 25 сантиметрів. Як правило, одна гроно важить від 20 до 70 грамів. Іноді зустрічаються екземпляри, які можуть бути масою до 250 грамів.

Плоди

Амурський виноград дає невеликі ягоди чорного кольору з синім нальотом. Плоди мають товсту шкірку. Форма кожної ягоди кругла. Найбільші плоди можуть досягати 1,5 сантиметра в діаметрі. На смак вони можуть бути як кислі, так і солодкі. Крім того, ягоди дуже соковиті. У кожній можна знайти від 1 до 3 дрібних кісточок.

Збирати врожай можна вже в вересні. Крім того, з цим зволікати не можна. Так як ягоди швидко починають лопатися і обсипатися. Знімають плоди гронами. Даний сорт вживають в їжу в свіжому вигляді. Також його пускають на переробку. З нього виходить непогане вино, варення, сік і желе. У ягодах міститься цукор в кількості 22-23%.

Застосування

Часто даний сорт висаджують для озеленення ділянок. Так як він має привабливий вигляд з моменту розпускання листя і до пізньої осені. Виноградом прикрашають альтанки, фасади будинків і арки. Також ліана прекрасно себе почуває біля огорожі, за якою відмінно в’ється.

Не слід садити рослина з іншими плодовими культурами. Тому що виноград достатньо потужний і може нашкодити зростанню сусідніх дерев або чагарників.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт винограду “Амурський”