Сорт томатів “Кенігсберг”

Сорт томатів Кенігсберг

Основні відомості

Велику любов даний вид томатів придбав завдяки чудовій смаку, великій кількості вітамінів і своєю невибагливістю.

Цей сорт відносять до середньостиглих. Призначений даний сорт для вирощування у відкритому грунті, причому прекрасно росте не тільки в південних регіонах нашої країни, але і в суворому сибірському кліматі, багато в чому завдяки сибірським селекціонерам.

Кущі досить рослі і витягуються від півтора до двох метрів. Плоди витягнуті, формою трохи схожі на баклажани. Кущі Рясне і тому томати “Кенігсберг” високоврожайні. Маса плодів в основному становить 300г. Колір помідор буває яскраво-червоним або соковитим жовтим, в залежності від різновиду сорту.

Сорт томатів Кенігсберг

Помідори “Кенігсберг” мають підвищений вміст антиоксиданту лікопіну, містять безліч корисних вітамінів (А, К, РР, Е, В2, В6), а також мінеральних солей, йоду, магнію, марганцю, глюкози і фруктози.

Завдяки високому вмісту лікопіну ці помідори володіють протиракову дію, попереджають хвороби сердецно-судинної системи. Всі ці корисні властивості в повній мірі можна отримати тільки в свіжому вигляді, а для підвищення лікувального ефекту можна додати рослинне масло. Салат із цих помідор, приправлений рослинним маслом, стає шалено корисним.

Існує кілька видів томатів “Кенігсберг”, звичні червоні і виведені з них за допомогою селекції жовті томати. Їх колір, яскраво-жовтий, мабуть, головна відмінність від прабатьків, адже смакові якості і великий склад вітамінів у жовтих сортів практично ідентичний. Їх жовтий колір викликаний підвищеним вмістом корисного каротину, і за це часом його називають “Сибірським абрикосом”.

Є ще один вид томата “Кенігсберг”, його називають “Кенігсберг серцевидний”. Він відрізняється від інших великими розмірами, і врожайність такого виду часом досягає декількох кілограмів з одного куща.

Сорт томатів Кенігсберг

Агротехніка

Насіння томатів “Кенігсберг” починають сіяти до кінця березня або в перших числах квітня, входи з’являються тижнів за два. Пікірувати його потрібно при появі 2-3 справжніх листів. Вирощувати розсаду краще в окремих горщиках, краще торф’яних, щоб уникнути пошкодження кореневої системи при пересаджуванні. А для зміцнення розсади і поліпшення її стану можна скористатися спеціальними стимуляторами росту.

Висадка у відкритий грунт проводиться при встановленні теплої погоди, щоб уникнути заморозків. Вік розсади до цього часу повинен бути не менше 60-70дней, бувають і винятки, але тільки при дуже хороших погодних умовах. Перед висадкою розсаду необхідно гартувати, перемістивши її в приміщення з температурою від 15 до 17 градусів. Бажано це зробити за пару тижнів до висадки у відкритий грунт.

Сорт “Кенігсберг” досить невибагливий, і при цьому дуже смачний і урожайний. Але за ним, як і за будь-якою рослиною потрібно доглядати, періодично поливати, підгортати лунки і розпушувати грунт, прополювати і удобрювати. Томати дуже добре реагують на прикорм, краще ростуть і плодоносять. Для них цілком підійдуть комплексні добрива.

Так як даний сорт досить високий, його потрібно прив’язувати до спеціальних кілочків, а також в разі потреби видаляти пасинки. Прив’язку потрібно здійснювати вже на 3 або 4 тижні після висаджування у відкритий грунт. У процесі росту може знадобитися додаткова прив’язка або редагування першої підв’язки.

Томати “Кенігсберг” краще вживати в свіжому вигляді, для отримання всіх розміщених в ньому вітамінів і інших корисних речовин, але і для приготування салатів і зимових заготовок даний сорт добре підійде і додасть гарний смак будь-яких страв.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт томатів “Кенігсберг”