Сорт винограду “Ізабелла”

Сорт винограду Ізабелла рідко вживають в їжу в свіжому вигляді. Найчастіше з нього виготовляють сік або вино. Повне дозрівання плодів відбувається досить пізно. Тому Ізабеллу застосовують для озеленення ділянок. Її висаджують не тільки на дачі, а й в міських парках і садах.

Сорт винограду Ізабелла

На сьогоднішній момент цей виноград вирощують як в південних регіонах, так і на території Підмосков’я, а також Сибіру.

Даний сорт відрізняється відмінною морозостійкістю. Винограду не страшні низькі температури. Він відмінно приживається в абсолютно різних кліматичних зонах. На період зими вкривати його необов’язково. Рослина дуже любить вологий грунт. У посушливих районах висаджувати його не рекомендується. Найкраще виноград буде себе почувати на родючих грунтах. При цьому вони повинні бути слабоізвестковие.

На даний момент комерційне виробництво вин з сорту Ізабелла було заборонено в багатьох країнах. Так як в готових винах було виявлено високу концентрацію метанолу. Ця речовина згубно впливає на стан людського організму. Результатом можуть стати хронічні хвороби нирок і печінки, а також може впасти зір. Однак соки з винограду абсолютно безпечні.

Щоб урожай винограду був якісним за ним потрібно відповідно доглядати. Рекомендується час від часу проріджувати листя. Це робиться для того, щоб рослина краще провітрювати. При цьому сонячні промені зможуть краще висвітлювати кущ. Крім того, в посушливі періоди необхідно здійснювати полив винограду.

Сорт винограду Ізабелла

Рослина має не дуже велике листя. Як правило, вони мають темно-зелене забарвлення зверху і блідо-зелений знизу, з деяким опушенням. Черешковая виїмка у цього винограду відкрита. При цьому вона трохи склепінна і має гостре дно. У період цвітіння утворюються дрібні суцвіття. Квітки можуть бути як з добре розвиненими маточки, так і з тичинками.

Від моменту, коли починають розпускатися перші бруньки до того, як настане повне дозрівання ягід проходить приблизно 150-180 днів. Рослина відрізняє сильнорослими кущами. Однак лоза має середню визрівання. З одного гектара можна зібрати до 60-75 центнерів стиглих плодів.

Грона

У сорту Ізабелла утворюються грона середнього розміру, які відрізняються своєю циліндричною формою. При цьому кисті мають невеликі крила. Щільність грон середня. Дуже рідко вони можуть бути пухкими. Вага одного грона може досягати 140 грамів.

Ягоди

Плоди винограду не виділяються на тлі інших сортів особливо великими розмірами. Ягоди мають круглу форму. Іноді зустрічаються овальні екземпляри. Поверхня плодів покрита восковим нальотом. Дозрілі ягоди пофарбовані в чорний колір. Крім того, присутній сірий відтінок.

Шкірочка на плодах міцна і досить товста. М’якоть має своєрідний аромат з деяким суничним відтінком. Даний сорт містить в собі 16-18% цукру і 6-7 г / л різних кислот.

Ізабелла має масу корисних властивостей. У ягодах міститься велика кількість антиоксидантів. Плоди здатні допомогти нормалізувати кров’яний тиск, а також позитивно вплинути на рівень гемоглобіну. Крім того, в них містяться мінеральні солі.

Не тільки одні ягоди можуть бути корисними. Листя також високо цінуються. Вони застосовуються при саднах і порізах. Крім цього, вони здатні знизити високу температуру тіла. В цьому випадку свіже листя прикладаються до грудей, лобі і під пахвами. При цьому вони можуть допомогти позбутися від головного болю. При ангіні можна полоскати горло відваром з листя Ізабелли. Його також варто використовувати як відхаркувальний засіб.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт винограду “Ізабелла”