Сорт суниці “Зефір”

Напевно, у кожного дачника є хоча б невелика грядка з суницею садовою, яку в побуті звикли називати полуницею. Адже це найперша ягода, яка дозріває на ділянці і радує господарів своїм ароматом і насиченим смаком.

Існує безліч сортів суниці садової. Одним з них є сорт Зефір. Дана ягода була отримана зусиллями датських садівників. Серед переваг цього виду є його ранні терміни дозрівання. Крім того, плодоносити Зефір починає вже в перший рік посадки. Сорт добре переносить посуху і несприйнятливий до більшості захворювань. У Зефіру спостерігається високий кущ і рясне цвітіння.

Сорт суниці Зефір

Плоди

Суниця дає дуже великі ягоди, пофарбовані в яскравий червоний колір. Плід має округлу форму з ребрами, при цьому чітко виражаються межі. Пустот всередині не спостерігається. Одна ягода може мати вагу від 40 до 60 грамів. Поверхня плоду на дотик дуже гладка, а на вигляд блискуча. Згодом ягоди не дрібніє. На кущі плід до землі не схиляється.

Зефір відрізняється високою врожайністю. З одного куща можна зібрати до 1 кілограма врожаю за сезон, якщо виконувати всі рекомендації по догляду за рослиною. При цьому ягода відмінно переносить транспортування. Тому даний сорт суниці вирощують в комерційних цілях.

Ягода має відмінні смакові характеристики. Крім того, плід має приємний аромат і сильним незвичайним смаком, ніжним і солодким.

Зефір придатний для вживання в їжу в свіжому вигляді. Також ягода не втрачає свої якості при заморожуванні. Плоди не піддаються сірої гнилі.

Посадка

Якщо планується використовувати сорт Зефір для комерційних цілей. Найкраще вирощувати даний вид в теплицях. Подібний спосіб посприяє раннього врожаю. Плоди достигнуть на 2 місяці раніше.

Перед тим як всаджувати суницю в теплицю, грунт необхідно удобрити. Для цього найкраще застосувати перегній і потрібну кількість торфу. Дані дії виконуються за рік до висадки рослин. Перед тим як садити розсаду в теплицю можна використовувати добрива на мінеральній основі. Рослини необхідно висаджувати в середині осені або в жовтні, використовуючи сітку 25х30 см.

Щоб швидше отримати урожай рекомендується застосовувати штучне освітлення. Включати його необхідно на 8-10 годин на добу. Якщо ж цього не робити, садова суниця поспіє лише до квітня.

Сорт суниці Зефір

На відкритих грунтах Зефір відмінно себе почуває в напівтіні. Кущ не дуже вибагливий. Розмножувати рослина можна за допомогою вусів або шляхом ділення дорослого куща на частини.

Висаджувати саджанці в грунт необхідно в квітні або в серпні. Між рядами найкраще залишати відстань в 60 сантиметрів, а між кущами дистанція повинна бути в 45 сантиметрів. Грунт удобрюють торфом і перегноєм. Після того як суниця посаджена її необхідно полити. Через 3 місяці у рослини формується великий кущ. Для того щоб у ягоди був більш насиченим аромат навколо куща можна посипати хвойними голками.

Догляд

Якщо суниця росте в теплиці то після того, як кущі починають цвісти приміщення повинно провітрюватися. Це допоможе уникнути різних захворювань рослин. З цього моменту рекомендується потроху температуру повітря піднімати, інакше цвітіння буде дуже довгим. При поливі необхідно бути вкрай обережними, щоб вода не потрапила на квіти і ягоди.

Два рази на місяць рослину можна підгодовувати. Для цього у відрі води змішують суперфосфат, калійну сіль і селітру аміачну.

Сорт суниці Зефір

На врожайність також впливає волога в приміщенні теплиці. Під час висадки саджанців вона повинна бути не менше 80-85%. А ось з початком цвітіння її знижують до 70%.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт суниці “Зефір”