Розмноження винограду живцями

Розмноження винограду живцями

Що зробити, щоб виноградник став красивішим, не надаючи багато зусиль?

Багато хто користується древнім способом – при розмноженні використовують відведення, вони укорінюють лозу, не зачіпаючи материнський кущ.

Такий спосіб дозволяє отримати малу кількість пагонів. Для заміни одного сорту на інший, часто роблять рослині щеплення. Можна використовувати спосіб посіву насіння, але цей спосіб не ефективний, він не дає доброго врожаю. Найбільш популярним і поширеним розмноженням – це розмноженням черешками в літній і зимовий періоди. Такий спосіб хороший тим, що один пагін може дати відмінне потомство винограду, не порушуючи материнську лозу. У промисловості найчастіше користуються таким способом, але ще його використовують садівники-любителі.

У винограду, який виростили з держака, є своя коренева система і він є Кореневласні. Можна виноград виростити в домашніх умовах і для цього виноградні кущі потрібно обрізати восени. При обрізанні тих гілок, які не потрібні, слід подивитися на пагони, які приносили врожай влітку. У них повинен бути діаметр 7-10 мм. Для держака використовується втечу, його потрібно зрізати на заміну сучок, а також підійде плодова стрілка невеликого розміру.

Що робити, щоб підготувати держак: – на гілці не повинно бути ні пагонів, ні листя, ні вусиків, пасинків, а також верхівок, які не визріли; – у держака має бути тільки 4 нирки; – відступивши трохи від нирки, держак потрібно зрізати навскоси, не зачіпаючи очі; – під самим нижнім очком держак потрібно обрізати так, що його нижня частина була прямою; – для того, щоб утворилося хороше кореневе утворення, нижню частину трохи прорізати голочкою або ножем акуратно і не більше 3 см в довжину; – в залежності від сорту винограду, живці необхідно зібрати, зв’язати і промаркувати; – коли черешки збирають і пов’язують, їх поміщають в заздалегідь підготовлену воду, для того, щоб у них з’явилася фізіологічна вологість. Після цього обробити мідним купоросом і просушити; – після того, як провели ряд процедур, живці обгорнути плівкою і зберігати в прохолодному місці, це може бути льох, холодильник або підвал; За живцями необхідно спостерігати і оглядати близько 2-х раз, а також перевертати. Висадка живців в земляний грунт навесні.

Перед тим як почати саджати черешки потрібно дістати з прохолодного місця в лютому і перевірити, наскільки збереглася в свіжому вигляді. Вони перевіряються натисканням на них секатором. Якщо з поперечного зрізу витікає невелика кількість води, значить, держак дозрів до посадки, а якщо він сухий, значить, він пересох і якщо сочиться дуже багато води з гілок, тоді держак гнилої. Ще можна перевірити на придатність по поперечному зрізі, у хорошого саджанця він світло-зелений, а чорних цяток немає. Для кращого розмноження, збереглися живці бажано змочити водою. Вимочування живців не повинно перевищувати більше двох днів зі зміною води, потім після цього гілочки на один день бажано помістити в спеціальний стимулятор, де утворюється коренева система. Для того, щоб коренева система проростала в домашніх умовах, можна використовувати одноразові стаканчики або пляшки з пластика. Як розмножити виноград за допомогою зелених живців:

Якщо зрізати спочатку цвітіння зелені живці, їх теж можна проростити. Для цього повинні бути пагони, коли відбувається весняна уламка гілок. Після зрізання пагонів, їх ставлять в чисту воду. Потім потрібно розрізати черешки з наявністю двох нирок на гілці і ставити знову в воду. Під кутом на держаку зробити зріз. Після зрізання верхівки, пеньок потрібно залишити на 2-3 см. Садять живці в одноразові стаканчики або в спеціально підготовлений ящик. Коли живці почали рости, їх потрібно прибрати в злегка прітемненное місце. Влітку майбутні саджанці продовжують рости, а восени, для подальшого зберігання, поміщаються в підвал. Навесні землю насипають в спеціальну ємність, і черешки пророщують протягом усього літа. Ближче до середини вересня можна висаджувати готові саджанці.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Розмноження винограду живцями