Павутинні кліщі

Павутинні кліщі

Найпоширеніший вид комах, які зустрічаються всюди – це павутинний кліщ. Його налічують близько 1270 видів і 95 родів. Ці комахи дрібні і довжина їх сягає не більше 1 мм. У нього є очі – дві пари, ноги є 5 члеників. Для культурних рослин вони є дуже небезпечними і шкідливими носіями, які вражають рослини, в тому числі і виноград.

Найпоширенішим і відомим представником є ​​звичайний павутинний кліщ, який виділяє павутину. Виноград часто піддається різним хворобам і його нерідко вражають різноманітні шкідники. Несприятливі погодні умови також наносять йому шкода. Щороку можна нарахувати до 30% втрат при ураженні чагарників, а якщо не застосовувати ніяких заходів по знищенню шкідників, можна нарахувати і до 50%.

Про шкідників винограду

Приблизно можна нарахувати 800 небезпечних шкідників, які вражають рослина. Найбільш небезпечними вважають філоксеру, гроздевой листовійки і кліщів. Серед них також розглядають два види.

Червоний кліщ плодовий – через те, що він відкладає свої яйця на дуже близькій відстані, він являє собою червонуватий наліт на молодих гілочках рослини, якщо натиснути на нього, отримати маса криваво-червоного кольору. Відкладення яєць можна виявити на внутрішній частині виноградного листа.

Кліщ павутинний звичайний – стійкий вид комахи, він не боїться морозів і тримається на листі, які опали, а також на бур’янах навколо рослини. У яєць спочатку світлий колір, потім він стає жовтий і поступово переходить в оранжевий.

Існує ще один вид кліща – це дубове кліщ. Найчастіше самок можна зустріти на корі, які зимують всю зиму на рослині. Личинки зберігаються до весни, їх можна побачити на зворотному боці листка, вони схожі на маленькі червоні крапки. Спочатку звичайний кліщ з’являється на бур’янах невеликого розміру і з часом вони перебираються виноград.

Своєю щелепою павутинний кліщ проколює клітини, які знаходяться вгорі і потім живиться тим, що міститься в клітинах. Таким чином, вони завдають шкоди рослині, але ще у них виділяється отруйна слина, яка також вражає листя винограду. Пошкодження павутинного кліща нічим не відрізниш від пошкоджень, які наносять інші кліщі. Коли розкладається хлорофіл, з’являються на аркушах світлі плями, а потім збільшуються з часом.

На місці висихання з’являються точки бурого кольору, що нагадує поразку кліща. При проникненні кліщів листя деформуються і стають дрібними. Ті листи, пошкоджені кліщами, стають кучерявими і надалі можна помітити розриви, які з’являються біля черешка. Потім у цілих листків з’являється світло-бурий колір, і вони поступово обпадають. Павутинні кліщі вражають і молоді і старі виноградники. Місцезнаходження рослин також впливає на появу кліщів. Найчастіше вони поселяються в сухих і жарких місцях, а в сирих і теплих місцях, їх рідко можна зустріти.

Як боротися з павутинним кліщем. До того як розпустяться бруньки виноград потрібно обробити Днок або використовувати препарат нітрофен. Коли почався весняний ріст рослин можна використовувати різні акарицидні препарати з діючими речовинами, такими як рогор, кельтан, пліктран і інші. Щоб не допустити утворення на листках літніх яєць, після того як розпустилися бруньки, виноград препарат застосовують через 10-12 днів.

Дуже заражену кору найчастіше обрізають і спалюють. Якщо застосовувати тривалий час один і той же препарат, у кліщів виробляється стійкість. Необхідно препарати чергувати і застосовувати найбільш ефективні.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Павутинні кліщі