Сорт томатів “Хурма”

Сорт томатів Хурма

Основні відомості

Даний сорт виведений нашими вітчизняними любителями – городниками. Томати сорти “Хурма” відносяться до середньоранніх і високопродуктивним селекційним сортам. З початку сходів розсади до появи плодів даного сорту необхідно, щоб пройшло не менше 115-125 днів. Плодоношення починається приблизно до кінця липня. Рекомендований до вирощування в тепличних умовах, а й на відкритому грунті дає хороший урожай.

Рослини даного сорту потужні, з рясним листям. Сама листя велика, світло-зеленого кольору. Тип суцвіть простий. Відносяться до середньорослі сортам, виростають від 70 до 100см, але при вирощуванні в теплицях можуть досягати і півтора метрів.

Плоди круглі, трохи приплюснуті, досить великі, маса їх може досягати 300, і навіть 500 г, але в середньому становить від 100 до 150г. Мають яскраве зелене пляма в районі плодоніжки, яке при повному дозріванні плоду зникає. Зрілі помідори золотисто-оранжевого кольору або яскраво жовтого, і як видно з назви, нагадують хурму.

М’якоть у цих томатів м’ясиста, також оранжевого кольору, дуже солодка, і практично не має насіння, що дуже приємно при вживанні в сирому вигляді. Мають велику врожайність. При правильному догляді один кущ таких помідор може принести від 2 до 4кг плодів.

Самі помідори дуже корисні, мають дієтичні властивості, завдяки тому, що мають високий вміст каротину і низький вміст органічних кислот. Для отримання всіх корисних властивостей в максимальному обсязі слід вживати даний сорт помідорів в сирому вигляді або у вигляді приготовленого з них корисного соку. Але і при консервуванні і приготуванні салатів і кетчупів вони надають хороший смак і аромат. Шкірочка плодів досить жорстка, але завдяки цьому вони добре зберігаються при транспортуванні, і можуть довго пролежати в зірваний вигляді.

Агротехніка

Посів насіння починають виробляти в березні місяці або на початку квітня. Схожість зазвичай висока, більше 90%. Сіяти насіння краще в злегка ущільнену землю, а присипати добре б торфом або інший родючою землею, по всій поверхні шаром в 10мм.

Поверхня краще накривати плівкою і тримати в світлому і теплому місці. Для гарного росту розсаду слід поливати водою кімнатної температури, лійкою з ситом. Після появи перших двох листя рослина пікірують. Розсаду обов’язково потрібно загартувати перед висадкою. Для цього за два тижні перед пересаджуванні у відкритий грунт або теплиці розсаду поміщають в приміщення з температурою 15-17.

Загартовану розсаду висаджують в кінці травня під плівку або з теплицю, а у відкритий грунт на початку червня, щоб уникнути заморозків. Вік розсади до цього часу повинен бути не менше 55-65 днів. Кущі досить компактні, тому на одному квадратному метрі можна розташовувати до 3-4 рослин, по схемі приблизно 50 на 40 см. Стійкість до різних захворювань середня, і при хорошому догляді і підгодовування добривами відмінно розвивається і плодоносить.

Потребують підв’язці, хоча зростання у них середній, але для того, щоб помідори не лягали на землю, краще все-таки їх прив’язати. Регулярний полив під корінь обов’язковий, прополка і розпушування грунту теж. На всі ці процедури томати реагують дуже добре, і починають інтенсивніше рости і плодоносити.

І звичайно врожайність від цього тільки збільшується і може досягати 10 кг з одного метра квадратного.

Сорт томатів Хурма

Плодоносить довгий час, а ще цілком добре дозріває в зірваний вигляді, при цьому залишаються такими ж смачними і корисними. Завдяки цьому вони можуть порадувати вас свіжими плодами пізньої осені або навіть взимку.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт томатів “Хурма”