Виноградна лоза

Виноградна лоза

Кожен садівник і любитель садити виноград знає, що обрізати і готувати лозу потрібно заздалегідь, так як це не легка праця. Від того, який урожай принесе виноград в майбутньому році, залежить саме від підготовки лози. Щороку потрібно обрізати подорослішали кущі, тому що вони можуть перетворитися в дикі ліани, а ягоди стануть дрібними і їх неможливо буде дістати.

Для обрізання винограду найкращий час відводиться на кінець жовтня і початок листопада. Досвідчений садівник знає, що після перших заморозків обрізання робиться тільки через дві або три тижні, тому що пагони можуть активувати свою визрівання. Знімати пагони зі шпалер і проводити обрізку необхідно тоді, коли буде безвітряний і сухий день. Ті листи, які не встигли самостійно опасть, потрібно їм допомогти і акуратно зняти. Непотрібні листя і обрізані частини лози необхідно спалювати. У форміровкі виноградної лози є деякі відмінності від того, як проходить Формування плодових дерев і чагарників.

Майбутній урожай залежить від як перезимує визріла лоза. Головне в обрізанні лози полягає в тому, щоб зробити її красивою форми, а також зробити її зручною для місцевих умов. Раніше плодоношення і хороший урожай залежить від правильної обрізки. У виноградного куща, так само як і у мармурової скульптури, у якій не повинно бути нічого зайвого. Тільки потрібно відзначити, що мова йде про зайве. Якщо обрізати значна кількість гілок, можна нашкодити рослині і плодові пагони не з’являться.

Існує велика кількість виноградних формувань. Початківці виноградарі і любителі розводити виноград перед тим як почати формувати кущі, необхідно ретельно вивчити сорт винограду, необхідно дотримуватися систему, яка була розроблена 150 років тому, винайшов її Гюйо відомий французький виноградар. Цей спосіб став дуже поширеним і популярним, так як він приносить відмінні результати, незважаючи на те, що в його застосуванні немає складності.

Система Гюйо застосовує бесштамбовиє форміровку, яка підходить для північних районів. Вона характеризується тим, що восени, коли проводять обрізку куща, залишають тільки 2 втечі – це лоза, вона повинна приносити плоди і сучок, який повинен прослужити заміщенням. При настанні весни виноградну лозу необхідно підв’язати в горизонтальному положенні, для того, щоб плодові пагони правильно почали свій розвиток з очок рослини. Лозу з пагонами, яка вже отплодоносивших, восени необхідно прибрати, щоб з молодих пагонів сформувати нову лозу і сучок.

У місцевих умовах можна застосовувати і інші варіанти. У тих регіонах, де клімат холодний, часто стали користуватися віяловими бесштамбовиє формування. Відрізняється такий спосіб від системи Гюйо тим, що у кущів є 3 або 6 постійних гілок, із завершенням плодового ланки. Розташування плодових пагонів частіше розташовується в кілька ярусів, іноді навіть доходить до 3 яруси. Подовження рукавів відбувається повільно, але якщо застосовувати повітряно-сухе укриття для рукавів, він можуть прослужити кілька років.

Отплодоносівшіе, слабкі і холості пагони відносяться до однорічного приросту і вони видаляються, а також можна прибрати багаторічну деревину. Згодом кущі винограду старіють і обрізка необхідна інша, щоб зберегти життєздатність і подальшу врожайність. Навесні, коли припиняється виноградний плач, зазвичай потрібно проводити санітарну обрізку, яка надає благодійну дію на пошкоджену і вимерлу лозу. Ретельна обробка виноградної лози призводить до великої врожайності і багаторічної життєздатності.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Виноградна лоза