Дівочий виноград

Дівочий виноград

Ще в давнину ландшафтний дизайн прикрашали дівочим виноградом. Використання такого рослини, можна отримати висячий сад незвичайної краси. Ліанами користувалася Ассірії цариця в ІХ ст. до н. е.. Ліанами завішували ступінчасті тераси. Всім знайоме, що за допомогою ліан можна створити живі висячі прикраси. Чи не докладаючи великих зусиль можна швидко виростити дивовижна рослина. Дівочий виноград розмножується з величезною швидкістю.

При розмноженні винограду використовують відведення, живці, насіння і кореневі нащадки. Ретельно місце для посадки вибирати не потрібно. Він відмінно росте як на північній, так і на південній стороні. Якщо буде велике освітлення, колір листя може змінитися. Помаранчевий колір і червоний всіх відтінків виходить при знаходженні листя на сонці. Зелене листя утворюється тоді, коли сонячного світла не буде в достатній кількості. Для дівочого винограду підійде більш насиченість сонячних променів, тоді його забарвлення буде набагато красивіше.

Переваги та недоліки дівочого винограду.

Досвідчені садівники вважають по різному про вирощування такої рослини. Одні кажуть, що він відмінно прикрасить фасад будинку або будівлі, інші стверджують, що ліани з виноградною лозою будуть тільки заважати і заслонять привабливий вигляд будівлі і фундамент швидше зруйнується від тяжкості гілок. Щоб уникнути недоліків, заздалегідь потрібно подбати про те, щоб правильно його посадити.

Дуже багато переваг у такого рослини:

– у нього прекрасний вид, починаючи з літа і закінчуючи серединою осені;

– настільки проростає, що дуже щільно прилягає, утворюючи завісу;

– стійкий до російських морозів;

– не примушуючи зростає на грунті;

– може рости на невеликій ділянці землі;

– підходять для зростання, як сонячні ділянки, так і малодоступні до світла;

– не боїться шкідників і комах;

– зростає великими темпами, за рік може вирости на 2-3 м;

– в добриві не потрібно, достатньо одного разу, коли посадили рослина;

– щоб в будинку не було перегріву, дощу, пилу і вітру, а також не виникла вогкість, необхідно посадити цей чагарник і листя стане справжнім захистом.

Дівочий виноград

Як розмножується дівочий виноград

Зазвичай він розмножується дуже просто і використовуються тільки живці та підщепи. За допомогою спеціального посадкового матеріалу можна прикрасити сад, а також він послужить відмінним фарбуванням для літньої веранди або альтанки.

Живці в грунті

Для розмноження винограду часто використовують черешки. Для цього достатньо поставити їх в грунт для вкорінення. Укорінення відбувається близько 1-2 місяців, при цьому необхідно постійно поливати, а посадити живці потрібно під нахилом.

Живці в воді

Є дуже простий спосіб розмноження винограду: потрібно взяти гілочки рослини, зрізані влітку або навесні, на яких є визріли листя і поставити в ємність з водою. Вода не повинна бути занадто холодна, а кімнатної температури.

Зазвичай зрізають держак навскоси, відступивши від розташування листа кілька сантиметрів. За досить короткий час з’являться крихітні молоденькі корінці. У рідкісних випадках буває, що не вдається отримати кореневу систему, але не слід впадати у відчай, можна повторити заново. Пульверизатором можна обприскувати молоді листочки, рослина почне швидше рости.

Розмноження за допомогою відведень

Для того, щоб таким чином зробити розмноження, досить навесні однорічні або дворічні гілки опустити до грунту і зафіксувати. Для кращої фіксації можна використовувати дріт, у якій діаметр 3 мм, а також присипати грунтом.

Не можна забувати про те, що регулярний полив сприятливо діє на ріст рослин. На наступну весну виноград пересаджують, для цього потрібно нову рослину викопати і пересадити на інше місце.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дівочий виноград