Щеплення винограду

Щеплення винограду

Щоб отримати новий вид і сорт винограду роблять щеплення, це найпоширеніший метод для отримання новинок і новітніх гібридних форм винограду. Метод щеплення рослин пройшов велику кількість випробувань. У практиці можна користуватися різними способами щеплення рослин і вибрати найбільш ефективний і кращий метод.

У садівництві часто використовують такий метод як щеплення та отримують культурна рослина з високим урожаєм. Вона завжди впливає на ріст і життя рослин. Від вибору підщепи залежить, як виростуть щеплені саджанці і який вони надалі дадуть урожай. Розрізняють підщепу і щепу. Підщепою називають рослину з освіту листа і кореневої системи, а щепу – це коли прищеплюють до рослини стебло, квіти, листя або плоди від іншої рослини.

Щоб рослина стало більш витривалим, прищеплюють втечу стебла до стебла іншої рослини або до кореня, а часто культурна рослина прищеплюють до неокультуреної. Існує ще один метод, який називається сплячою брунькою. В цьому випадку нирку прищеплюють до стебла підщепи, після приживання, над ниркою стебло потрібно обрізати і утворюється втечу з нирки. Щоб щеплення вийшла вдалою, тканини приживаються рослин повинні бути здоровими, що не пошкодженими. Поки не настали сильні морози, живці готують заздалегідь.

Для того, щоб отримати хороший урожай винограду, необхідно рослина зберігати у вологих і злегка підмерзлих тирсі, шар не повинен перевищувати 20-30 см. Щеплення залежить від того на скільки якісно обмотали живці. Часто зустрічається величезний кущ винограду, який ріс кілька років, але користі як раніше від нього стало набагато менше. Викорчовувати його не хочеться, так як можна за допомогою щеплення отримати відмінного смаку виноград.

На третій рік після щеплення можна очікувати хороший урожай, за рахунок того, що колишні коріння за короткий час відновлять кущ виноградника. Вся частина, яка знаходиться над землею, зрізують і забирається в пізньої осені або взимку, перед настанням весни. Можна скористатися двома варіантами – це розщеп штамба і зелений пагін.

Щоб скористатися щепленням в розщепів, потрібен певний час року, вона робиться зазвичай в травні місяці, до цього часу припиняється виноградний плач. Перед тим як зробити щеплення, підщепних частина необхідно оновити і прибрати старі тканини. Товщина штамба грає певну роль, можна зробити один розщеп, але якщо товщина більша, робиться два розщепу, для можливості прищеплення 2-4 живців.

Живці повинні бути в здоровому і хорошому стані, щоб вийшла гарна щеплення. Для того, щоб зберегти найбільшу кількість поживних речовин, живці потрібно тримати в прохолодному місці і температура не повинна перевищувати 2 ° С. У держака має бути 1 або 2 очка, це означає, що він повинен бути укороченим. Перед тим як робити щеплення рослина, живці вимочують два дні у воді кімнатної температури з додаванням стимулятора росту.

Живці потрібно заточити і акуратно вставити в розщепів, після цього обмотати розтягується пластиковою плівкою і зверху можна надіти ковпачок, який можна зробити самостійно. Те місце де знаходиться щеплення і держак обов’язково необхідно засипати землею так, щоб вона покрила на 3-5 сантиметрів.

Приблизно через 1,5-2 місяці починається ріст щеплень і в цей час плівка трохи відсувається або зовсім забирається. Якщо ретельно доглядати за щепленим рослиною, пагони прищепи починають добре дозрівати і з часом досягають певного зростання і перетворюються в красивий кущ. Правильно щеплені рослини зазвичай приносять відмінний урожай з незвичайним смаком.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Щеплення винограду