Сорт яблуні “Старкримсон”

Сорт яблук Старкримсон був виведений вченими в Америці. Даний вид є мутацію дерева Старкінг Делішес. Ще зовсім недавно на території Північного Кавказу розташовувалися великі сади, де вирощували плоди сорту Старкримсон. Однак з часом яблука стали менш популярні і затребувані. Тому в нинішній час посадки з цими деревами зустрічаються нечасто. Зараз даний сорт можна побачити в Краснодарському краї.

Сорт яблуні Старкримсон

Дерева

Дерево Старкримсон має зовсім невеликі розміри. Доросла рослина може бути в висоту нижче середнього. Яблуня має компактну крону, широкопірамідальной форми. Сама крона досить рідкісна, утворена гілками, які відходять від стовбура під гострим кутом. На них присутня Кільчатки. Саме там і відбувається цвітіння, а потім з’являються плоди.

Пагони

Сорт Старкримсон має товсті пагони темного коричневого забарвлення. На них можна побачити чечевички невеликого розміру і рідкісне опушення. Листя на даних деревах темно-зеленого відтінку, набагато темніше, ніж у виду Делішес. Вони довгастої злегка яйцевидної форми. Їх підстава округле, а кінчик витягнутий вгору. Краї листків зубчато-мелкогородчатие. Стовбур дерева, віком в один рік, забарвлений в коричнево-сірий колір. При цьому мається наліт сизого відтінку.

Плоди

Дерево дає плоди великого розміру, але зустрічаються і більш дрібні екземпляри. На вигляд яблука довгасті і конічні. Великі плоди мають ребристість в поперечному напрямку, а невеликі є повністю гладкими. Яблука даного виду мають світлий зелений відтінок, а стиглий плід забарвлюється в темно-червоний колір з фіолетовим подтоном по всій поверхні. Якщо плід виріс на сонячній стороні, то він має вишневий забарвлення.

У яблук сорту Старкримсон шкірка досить щільна і товста, при цьому на дотик вона гладка. Крім того, плід має восковий наліт, завдяки цьому він наділений властивостями довго зберігатися. Поверхня яблука всіяна дрібними крапками рожевого відтінку. Плодоніжка у цього виду середньої товщини і довжини.

Сорт яблуні Старкримсон

М’якоть плоду в недозрілий стані має світло-зелений колір, а в міру дозрівання змінюється на світло-жовтий відтінок. Яблуко має сильний аромат і яскраво виражений кисло-солодкий смак. Плоди соковиті.

Збір врожаю в основному відбувається на початку жовтня або навіть у вересні. Яблука мають властивості довго зберігатися. Без холодильника плоди можуть пролежати до січня місяця. А в прохолоді вони збережуться до середини весни. Вважається, чим довше лежать плоди даного сорту, тим краще стає їх смак. Однак є і негативні сторони, в процесі зберігання яблука можуть бути пошкоджені ямчатой, яка є гіркою на смак.

Яблука, які виросли в садах, розташованих в Краснодарському краї, мають в собі такі компоненти:

– приблизно 14,8% сухих речовин;

– 0,22% тітруемих кислот;

– містять цукор в кількості 9,0-11,2%;

– на кожні 100 грамів продукту доводиться 145 міліграм Р-активних речовин;

– аскорбінова кислота міститься в розмірі 4,0-6,1 міліграмів на 100 грамів продукту.

Даний вид дерев є скороплідний і має високу врожайність. Плодоношення спостерігається вже на 2-3-й рік. При цьому з часом кількість яблук на дереві збільшується. Однак при перевантаженні врожаєм розмір плодів може стати менше, а їх смак змінитися не в кращу сторону. Яблука на дереві тримаються добре. Старкримсон відмінно себе почуває і плодоносить в районах з теплим кліматом. Цей сорт чутливий до низьких температур і може в зимові місяці примерзнути. Крім того, рослина не любить посуху і може піддаватися зараженням паршею.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт яблуні “Старкримсон”