Як приготувати садовий вар своїми руками

Як приготувати садовий вар своїми руками

Будь садівник знає про садовий вар. Суміш широко використовують для запобігання розвитку хвороб в місцях пошкоджень на деревах. Існує безліч рецептів суміші, які принципово відрізняються один від одного. Наносити речовина необхідно безпосередньо на свіжі зрізи. Такий захист запобіжить розвитку різних грибкових захворювань і відлякає комах-шкідників. Замазуючи пошкоджені місця можна знизити втрату соку, що безпосередньо впливає на здоров’я дерева.

Садовий вар простий в застосуванні і не розтікається. Являє собою пасту, яку легко наносити. Його застосування запобігає розсипання дерева і утримує вологу. На жаль, великі рани не завжди можна швидко обробити. Потрібно наносити речовина частинами, щоб воно добре висихає. Вологий садовий вар провокує процес гниття і шкодить рослині.

Обробку краще не проводити при знижених температурах. Підвищені ж температури можуть спровокувати випалювання деревини. Потрібно користуватися інструкцією не тільки при застосуванні речовини, але і при обрізанні дерева.

Як приготувати садовий вар своїми руками

Садовий вар ділиться на два типи: холодостійкий і тепложідкій. Перший вид містить спирт, а другий вид необхідно перед застосуванням підігріти.

Класичним варіантом пасти є рецепт вару Жуковського. Щоб приготувати пасту знадобиться в рівній кількості взяти каніфоль, віск і яловичий жир. Всі компоненти потрібно розтопити окремо. Після речовини змішуються. Рідина повинна охолонути, далі її виливають в холодну воду, речовина у воді згортається. Виймати пасту потрібно руками, скотився її в сферу. Краще зберігається вар, обгорнутий в промаслений папір. Працювати з цим варом потрібно в теплий період, після обмазування дерева, місця нанесення прикриваються тканиною, щоб виключити доступ комах.

Популярність придбав так званий “вар Пашкевича”. В першу чергу потрібно розтопити чотири частини воску. Після переведення речовини в рідкий стан вводиться така ж кількість терпентіна і дві частини каніфолі. Після досягнення ступеня однорідності вводиться одна частина жиру топленого. Охолоджується маса також, у воді. Умови зберігання не відрізняються від попереднього рецепта. Наноситься паста разом з тканиною на пошкоджені частини.

Як приготувати садовий вар своїми руками

Холодостійкі замазки дуже популярні з-за своїх властивостей і стійкості до температурних перепадів. Одним з рецептів такого вару є суміш мазі Решетнікова. Смолу ялиці в кількості десяти частин з’єднують з однією частиною воску і топлять. Після досягнення однорідності, в суміш додають винний спирт в кількості однієї частини. Наноситься суміш пензлем і не замерзає при низькій температурі.

Суміш Гауг можна зробити за такою рецептурою. В першу чергу потрібно розігріти 400 гр смоли пихтового дерева і додати в неї 60 мл етилового спирту. Соди 1 ч. Л. змішати з 4 г камеді і додати в воду. Після розчин влити в суміш і ретельно перемішати. Замазку наносять пензлем.

Виготовити “вар Раєвського” просто, для цього 500 гр смоли хвої розтоплюється. Після в суміш вливається 2 ст. л. Масло льону і 60 мл етилового спирту. Зберігати суміш краще в жерстяній банці.

Можна замазувати пошкодження звичайною фарбою або оліфою. Сьогодні поширена думка, що дерево з часом саме віднови пошкоджену ділянку, а замазка лише є перешкодою. Чим обробляти пошкодження дерев в своєму саду кожен господар визначає самостійно. Головне правильно використовувати суміш, щоб не нашкодити рослині ще більше. Наносити речовина потрібно правильно, це дозволить залікувати рослина і розкрити всі корисні властивості замазки.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як приготувати садовий вар своїми руками