Голландська Белохохловая порода курей

Ця порода дуже стара, точне її походження не відомо. Ще їх називають кури з зачіскою, адже пір’я дуже рівномірно і оригінально розпадаються, створюючи враження укладання. За однією з теорій, її вивели в Голландії в минулі століття, і вона є нащадком польської рясту. Ця теорія грунтується на тому, що Голландська Белохохловая порода часто зображувалася на картинах 16 століття.

Порода відноситься до декоративних, але це не впливає на їх несучість. Так за перший рік життя несучка може призвести 140-150 яєць, на другому році кількість знижується до 100 яєць.

Голландська Белохохловая порода курей

Особливості породи Голландська Белохохловая:

Вага та розмір: порода середніх розмірів. Маса дорослої курки становить від 1.5 кг до 2 кг, півня від 2 кг до 2.5 кг; Середніх розмірів голова, на якій розташований пишний і об’ємний чубчик, що кидається в очі; Яєчна шкаралупа біла, вага становить 50 грам; Можливість розведення для отримання м’яса і яєць, але частіше це декоративні кури, яких заводять для того, щоб вони радували око; Колір: чорний, темно-коричневий, сіро-блакитний, чорний з коричневими або рудими пір’ям, яскраво білий чубчик; Хохол має густе оперення, але не заважає курям дивитися, так як пір’я не потрапляють в очі. На передньому плані чубчика розташовані темні або чорне пір’я, що нагадують за формою метелика; Гребінь відсутня; Тіло має компактні розміри, живіт добре розвинений. Очі коричневі або червоні, дзьоб не великий; Хвіст високо поставлений під кутом в 45 градусів, пір’я щільно прилягають; Лапи високі, але не масивні, що надає породі витонченості;

У минулі століття порода Голландська Белохохловая розлучалася не для декоративних цілей, а для отримання яєць і м’яса. Вона не мала білого чубчика, це були чорні кури, або темно-коричневі, але мали велику яйценоскостью. В результаті експерименту схрещування породи з польської рястом, кури придбали яскравий білий чубчик, але при цьому значно зменшилася кількість яєць і маса.

Завдяки своїй екзотичній зовнішності, Голландська Белохохловая порода часто зображувалася на різних гербах і символіці знатних дворів. Також її часто заводили багаті люди в своїх маєтках. Її розведенням займаються цінителі курячої краси.

Голландська Белохохловая вражає своєю красою і чарівністю. Чистоту породи визначають по білизні чубчика, ніж біліше, тим краще. Вона швидко завоювала популярність серед країн Європи, а також розлучається в нашій країні. Але її зміст не можна назвати простим. Кури досить болючі, їх необхідно виходжувати як дітей. Порода не уживається з представниками інших порід, також не любить простих домашніх курей. Навіть при дуже хорошому і уважному догляді відсоток смертності високий. Для її змісту потрібно мати окреме чисте і просторою приміщення, підтримувати постійний температурний режим.

Завжди повинна стояти чиста і свіжа вода. Чи не переносять холодну погоду. Взимку обов’язково містити в теплих курятниках, влітку вигулювати, кури люблять чистоту і простір. Корми потрібно не багато, але порода досить вибаглива і розбірлива в їжі. Чистоту породи і фізичний стан можна визначити по чубчиком. Він повинен мати гарне оперення, яскраво виражений колір.

Голландська Белохохловая порода курей

Ведуться суперечки про догляд за птицею даної породи. Є думка, що природа сама робить курей чистими, доглянутими. Це закладено у них всередині. Інша думка, що їх обов’язково необхідно мити, щоб зберегти білизну чубчика. Тут потрібно знайти золоту середину: купати птицю варто в міру забруднення, а не за розпорядком, щотижня. Також варто постійно в раціоні використовувати вітаміни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Голландська Белохохловая порода курей