Кіанська порода корів

Протягом багатьох років для розвитку тваринництва чималу увагу приділялося вдосконаленню м’ясних порід великої рогатої худоби. Найпоширенішими тваринами м’ясного напряму були європейські породи. Їх інтенсивно розводили для отримання продукції з високоякісними властивостями і схрещували для поліпшення інших порід.

Худоба м’ясного типу більш скоростиглі, особливо інтенсивно відбувається набір ваги в молодому віці тварин. М’ясо цих порід більш калорійне і поживно в порівнянні з м’ясом молочних порід. Також тварини м’ясних порід служать джерелом отримання високоякісної сировини для виробництва шкіряних виробів. Молочні функції корів в основному обмежуються відгодівлею молодняка, який триває до досягнення нею 8-місячного віку.

Місце і історія виведення

В останні роки на міжнародному рівні набуває популярності італійська порода м’ясних корів, звана кіанська. На базі генофонду цієї породи вже вдалося вивести нові види худоби, наприклад, киангусов.

Кіанська порода корів

Предки худоби кіанська породи жили ще в Стародавньому Римі. Уже тоді здійснювалися перші спроби обдуманого селекціонування. Місцеві тваринники шляхом штучного відбору поступово формували породу для тяглової роботи з вираженими ознаками м’ясного напряму.

Кіанська порода корів

Екстер’єр і показники середньої ваги

На сьогоднішній день кіанська порода, мабуть, найвища з усіх існуючих порід худоби. Висота племінних биків може досягати 170 см в холці, а жива маса – 1300 кг. Відомий бик-рекордист, який в 8-річному віці мав вагу 1820 кг. Жива маса корів трохи нижче і становить в середньому 700 кг. Вага телят при народженні зазвичай коливається від 45 до 55 кг, але вже до 18-місячного віку їх маса цілком порівнянна з дорослими биками інших порід і становить 800-900 кг. Середня щоденна надбавка у вазі при цьому коливається від 1 до 2 кг. Чималу вагу молодняка при народженні не ускладнює отелення, вони проходять легко завдяки вузькій голові і довгому тулуба телят.

Кіанська порода корів

Тварини кіанська породи мають кілька подовжений тулуб з добре розвиненою мускулатурою і міцними прямими кінцівками. На невеликій голові прямого профілю кріпляться короткі роги. Масть у тварин переважно біла, лише зрідка у биків окрас передній частині може бути сірим. Ніс і шкіра зазвичай чорні.

Особливості кіанська породи

Крім високого зросту і значної маси худоби з особливостей кіанська породи можна виділити тонкий кістяк тварин. Його питома маса в туше невелика і складає близько 15% у 18-місячного молодняка. До переваг породи можна віднести інтенсивний приріст худоби у вазі з одночасним насиченням м’яса поживними речовинами. Невелике, але рівномірний розподіл жиру всередині м’язів і між ними утворює цінну “мармуровість” м’ясного продукту.

До мінусів породи відноситься норовистість тварин і їх агресивний характер. Брикання, бодання і навіть стрибки через паркани, висота яких перевищує 1 метр, зовсім не рідкість.

Тварини кіанська породи стійкі до різних захворювань, витривалі і не дуже вибагливі. Їх зміст можливо в приміщеннях без додаткового утеплення. Корови цієї породи не дояться, а телята, що знаходяться на підсосі тривалий час, не вимагають спеціального догляду. Всі ці фактори дозволяють знизити людські і матеріальні витрати при виробництві яловичини на основі цієї породи.

Кіанська порода худоби з успіхом використовувалася для отримання м’ясної породи в Україні. У Росії схрещування цієї породи не дало хороших результатів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кіанська порода корів