Як підкувати коня

В процесі копита коней досить швидко зношуються. Цьому найбільш схильні до одомашнені коні, адже постійне життя в стайні призводить до того, що копита розм’якшуються, стають більш вразливими до тертя з землею і асфальтом. Результатом зносу копит коней можуть бути різні травми і зараження.

Як підкувати коня

Коні з пошкодженими копитами буде боляче наступати на кінцівки, вона почне кульгати, і буде непридатна в використанні, тому дуже важливо своєчасно підкувати коня. Крім цього потребують підківці коні, які працюють на твердому грунті, він також негативно впливає на стан копит. Диким ж коням такий знос копит не страшний, вони адаптовані до суворих умов навколишнього середовища і їх копита набагато міцніше коней одомашнених.

Правильна підківка коней – досить нелегке завдання, яка вимагає від коваля видали, знань, а також досвіду і вправності. Правильно підкувати коня зможе не кожен майстер, адже необхідний облік таких факторів, як погодні умови, час року, покриття доріг, вміння розбиратися в будові копит коней, але все приходить з досвідом. Процес підкови нелегкий, але, на жаль, необхідний для тварини. Головне в процесі підкови бути акуратним і не травмувати коня.

Для того щоб підкувати коня, будуть потрібні наступні інструменти:

Молоток; підкова; Острозубие щипці; напилок; Цвяхи.

Інструкція по підківці коні

Як підкувати коня

1. Копито коней включає в себе стрілку, рогову стінку, підошву, копитних облямівку. На підошві присутній біла смуга, яка допомагає зрозуміти, яка частина копита у коня чутлива, а яка ні, на неї слід орієнтуватися, це допоможе уникнути травм в процесі підкови.

2. Процедуру підкови слід проводити не відразу, а протягом декількох днів. У перші дні потрібно лише постукувати по кожному копиту, по черзі піднімаючи кожну кінцівку. Після цього підковував передні кінцівки, а на наступний день задні. Відбуватися це повинно наступним чином: копита спочатку оглядаються, старі підкови видаляються, очищається підошва копит, з них знімається мірка, а потім, орієнтуючись за міркою, підганяються підкови і кріпляться до копиту.

3. Під час підковування слід врахувати, що не повинно залишитися жодного проміжку між підковою і підошвою. Цвяхи забиваються тільки по білій нечутливою лінії підошви. Слідкуйте за тим, щоб в проміжок між підковою і підошвою не потрапив жоден сторонній предмет, інакше це спричинить травми, або стане джерело захворювання коня.

4. Не залишайте капелюшки від цвяхів в копитах, їх необхідно видаляти за допомогою острозубие щипців і полірувати напилком. Ніколи не поліруйте копито із зовнішнього боку, це спричинить стирання захисного рогового шару. Підошви.

5. Існує кілька видів копит: літні зимові, ортопедичні та спортивні. Залежно від пори року і цілей підкови необхідно вибрати найоптимальніший варіант. Залежно від пори року, влітку дозволяється підкувати коня тільки на передні копита, взимку ж слід підкувати всі кінцівки.

6. Знос копит відбувається протягом місяця і далі процедуру необхідно повторити, не нехтуйте цим.

7. 2 рази в рік коня треба відпочити від підков, тому в цей період забезпечте їй ті умови, в яких підошва її копит НЕ буде зношуватися.

Як підкувати коня

Таким чином, підкувати коня – це нелегке, але необхідне заняття, яке дозволить зберегти здоров’я, працездатність тварини. Не нехтуйте цією процедурою, проводите її своєчасно, це дозволить продовжити термін життя коня.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як підкувати коня