Порода курей “Суссекс”

Порода курей “Суссекс”

Порода курей Суссекс

Вперше кури породи “Суссекс” були виведені в Великобританії і були символом королівського благородства. Особливу цінність представляли особини з незвичайним забарвленням пір’я. До Росії порода була завезена в середині минулого століття і сьогодні є основою для виведення безлічі інших порід.

Спочатку кури виводилися як м’ясна порода, вони великі, а м’ясо біле і корисне. Сьогодні ця порода є не тільки джерелом м’яса, але і досягає хороших показників по продуктивності яєць. Ці кури універсальні, в породі зібрані всі достоїнства. Крім гарної продуктивності, вони мають незвичайний і красивий вид.

Зріла курка може вирости до 3 кг, а маса півня може досягати і 6 кг. Середній показник продуктивності яєць становить 180 шт в рік. Ця цифра вище середнього рівня, що говорить про курицах як про хороших несучках. Шкаралупа яйця має насичений бежевий колір, бувають яйця з коричневим відтінком і навіть зелені. Розмір яйця середній або менше середнього, ця порода не виробляє великі яйця.

Зростає курка швидко, відгодувати її можна вже протягом літнього періоду. За два місяці птах може набрати до 1,5 кг. М’ясо корисне з великим вмістом білка. Дієтологи часто рекомендують вживати в їжу саме м’ясо цієї породи, воно має високу енергетичну цінність.

У віці п’яти місяців курка вже може нести яйця. Погодні умови впливають на продуктивність яєць, в холодний період цей показник значно знижується. Особи переносять складні кліматичні умови і значне зниження температури.

Інстинкт висиджування яєць не втрачений. Кури цілком реально можуть відтворювати потомство в домашніх умовах. Курчат краще в перший тиждень забрати в окреме тепле приміщення і стежити за постійною температурою настилу. Саме переохолодження ніжок може привести до загибелі потомства. При гарному догляді загибель курчат можна уникнути.

Продуктивність потомства в середньому становить близько 98%, що є дуже високим показником серед більшості порід курей. Висаджувати квочку на яйця можна до 3 разів за літній період. Цей інстинкт можна і подолати за непотрібністю. Сріблястий відтінок пір’я передається у спадок саме до півнів від квочки.

Порода курей Суссекс

Забарвлення пір’я різноманітний, частіше зустрічається поєднання білого і чорного кольору, але буває і особина з ліловими пір’ям. Більш яскравими відтінками підкреслюються крила, хвіст і шия курки. Сережки досить довгі, а гребінь у особин жіночої статі невеликий і практично непомітний. Півні відрізняються багатими сережками і розкішним стирчить гребенем, який має правильну форму. Дзьоб короткий, трохи опущений жовтого або бежевого кольору.

Голова невеликого розміру, трохи витягнута. Шия потужна і коротка. Крила і хвіст пропорційні щодо всього тулуба і невеликі. Ноги мають середню довжину, на них відсутня оперення. Крила розташовані високо. Оперення щільне, у курочок немає явних вибивання по довжині пір’я. Півень на хвості має безліч звисаючих пір’я різної форми. Великого поширення набула світле забарвлення курочок з чорним оперенням в області хвоста, крил і шиї.

Доглядати за курми цієї породи нескладно, необхідно забезпечити збалансований корм, постійна присутність води і свіжу підстилку. Неприпустимо містити в поганих умовах і брудних курятниках. Якість догляду безпосередньо пов’язано і з продуктивністю яєць, і з набрання ваги курки. Більшість позитивних якостей закладено на генетичному рівні, але неналежним догляд може значно знизити показники.
Порода курей “Суссекс”