Порода курей “Амераукана”

Порода курей Амераукана

Незвичайна і екзотична порода курей Амераукана відрізняється дивовижною забарвленням яєць голубоваго і оливкового відтінку. Крім дивного кольору яєць, птахівники виділяють наступні якості: смак м’яса, а також високий показник продуктивності.

Назва породи походить від асиміляції слів “американський” і Араукана. Де останнє – це назва однієї з порід представників сімейства курячих.

Походження породи

Батьківщиною породи є США, про що частково можна здогадатися з назви. Породу вдалося отримати в процесі об’єднання генетичних даних курей поширених на території США в кінці ХХ століття і Араукана. Ярмарок в Монреалі, на якій були представлені зразки курей, які несуть зеленуваті і блакитні яйця, стимулювала птахівників зайнятися виведенням саме такої породи. Офіційно породу зареєстрували тільки в 1984 році.

Завдяки дивній забарвленням яєчної шкаралупи порода отримала другу назву Великодня. Слід згадати, що в Америці так називають ті породи курей, які виробляють яйця нетрадиційного кольору. Професіонали-птахівники не погоджується з таким фактом, оскільки порода відповідає високим стандартам своїми фізичними даними, з огляду на всі основні показники і якості форми і забарвлення.

Порода курей Амераукана

Загальна характеристика

Згідно з даними Американської асоціації птахівництва, породі характерні 8 офіційно зареєстрованих видів забарвлення. Основні – чорний, білий, блакитний і сріблястий, пшеничний, а також такі комбіновані відтінки, як червоно-коричневий, золотисто-блакитний, насичено-жовтий. Варто згадати і наявність лавандового забарвлення.

Крім стандартної породи птахівникам вдалося вивести декоративну – Бенте. Відмінною рисою є невеликі розміри птахів.

Порода курей Амераукана

Особливості курей Амераукана

Візуально птиці породи Амераукана відрізняються наявністю пучків пір’я на голові, які ростуть з вушних раковин. Голова курки прихована під пір’яними бакенбардами і бородою. Ноги птиці біля основи відрізняються незвичним сірим або блакитним відтінком. Курка Амераукана має виразні очі коричневого кольору.

Верхівки гребеня нагадують горошини. Мочки вух невеликі червоні. За яскравості кольору легко визначити півня.

Розмір хвоста не відрізняється особливими розмірами. Хвіст півня має дугоподібну форму.

Ця порода виділяється наявністю потужного, вигнутого дзьоба.

Завдяки сильним крил значного розміру кури Амераукана відрізняються здатністю літати.

Одним з яскравих відмінних якостей є колірна гамма яєць. Яєчна шкаралупа різноманітна від сірого до оливкового відтінків.

Кури Амераукана володіє чималим списком достоїнств, що робить її відомою і досить поширеною в сфері птахівників.

Плюси:

– яйця різноманітних кольорів;

– висока несучість (близько 250 яєць на рік);

– смакові характеристики м’яса;

– невибагливі;

– стійкі до перепадів температур;

– спокійний і мирний характер;

Серед недоліків породи слід зазначити недостатній рівень насиджування. Крім того, півні цієї породи іноді виявляють агресію до людей і іншим птахам.

Розведення курей породи Амераукана

Оптимальний вік пташенят повинен становити не менше 2 тижнів. Слід виключити їх переохолодження при транспортуванні. Клітку слід підібрати відповідних розмірів, враховуючи інтенсивне зростання. Для активного росту необхідно забезпечити наявність світла цілодобово.

Для харчування пташенят підійде стартовий комбікорм.

Для пиття підійде сира відстояна вода.

Корм дорослих особин слід сипати 2 рази на добу.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Амераукана”