Сорт цибулі “Стурон”

Сорт цибулі Стурон

При виведенні сорти цибулі селекціонери ставили завдання отримати не тільки високі показники врожайності, але і стійкість до низьких температур. Гармонійно поєднує в собі ці два показника цибулю сорту “Стурон”. Цей сорт виведений спеціально для вирощування в північних районах Росії.

Дозріла цибулина має витягнуту овальну форму. Луска багатошарова коричневого кольору з золотим відблиском. Луска лука зеленуватого відтінку, дуже соковиті і м’ясисті. Дозрівають плоди через 100 днів при сприятливих погодних умовах. Цей сорт приносить хороший урожай стабільно.

В середньому при хороших умовах і правильному догляді можна зібрати до 35 тонн цибулі з 1 га. Цибулини середні і великі, а вага може досягати 200 гр. Якість плодів висока, смак ярковираженний, гострий. Цей сорт регулярно використовується в кулінарії.

Лук добре переносить зберігання, його вирощують для заготовки на зимовий період. При правильному зберіганні зберігаються всі корисні властивості, це один з нечисленного кількості плодів, які не змінюють свої смакові властивості протягом періоду зберігання. Цибулини можуть прекрасно зберігатися до 8 міс. Краще урожай не зберігати в погребі чи в холодильнику.

Плоди необхідно добре просушити, щоб виключити процес гниття. Після скласти урожай в повітропроникні мішки, добре підійдуть текстильні. Краще цибуля підвісити, можна не зрізати бадилля і висушити цибулину разом зі стеблом. Після плоди сплітаються по кілька штук і підвішуються. Це дозволить зберегти цибулю цілим і уникнути злежування і деформації пластин.

Сорт цибулі Стурон

Сорт має стійкість до різних захворювань. Вирощувати цибулю можна без використання різних хімічних речовин, так як рослина невибаглива і витривала. Отримувати хороший урожай можна не тільки на присадибних ділянках, а й в домашніх умовах, на вікні або балконі.

Пір’я лука відмінно підходять для приготування салатів, щоб отримати якісну зелень, спеціально висаджуються насіння цибулі. Така висадка дозволить не тільки виростити пір’я для салату, але і насіннєвий цибулю на майбутній рік для посадки. Рослина однорічна, але буває, що цибуля вирощують і два роки. Це дозволяє отримувати урожай більший. Зелену цибулю часто можна зустріти на підвіконнях або в кашпо. Щоб отримати зелень ранньою весною, цибулю висаджують в теплицю або в парник.

Краще вибрати для посадки насіннєвий цибулю розміром не більше 2 см. Потрібно уважно вивчити головку, на ній не повинно бути пошкоджень або плям, які могли з’явитися після злежування. Травмований цибулю просто згниє в землі. Садити цей сорт краще після заморозків, в другій половині квітня. Рослина любить добрив грунт, насіннєвий цибулю повинен бути посаджений в землю на глибину не менше 1,5 см. Часто цибулю садять на зиму, краще для цього вибрати період перед першими заморозками.

Доглядати за рослиною просто, цей сорт невибагливий. Досить вчасно прополювати бур’яни і стежити за вологістю грунту. Занадто вологий грунт може призвести до гниття, а посуха не дозволить цибулині набрати необхідну соковитість і м’ясистість. Рекомендується підгодівля рослини сечовиною відразу після появи пера.

Стійкість сорту до різних захворювань робить його популярним серед садівників. У разі хвороби рослини, цибуля все ж бажано обробити розчином мідного купоросу.

Період дозрівання врожаю в різних регіонах може не збігатися. Найчастіше збір врожаю здійснюється в другій половині серпня або в першій половині вересня. Головною ознакою зрілості вважається підсохлий стебло. Краще збирати цибулю вчасно, інакше дозрілі цибулини почнуть знову проростати, особливо якщо грунт досить волога.

Сорт цибулі Стурон1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт цибулі “Стурон”