Сорт томатів “Киржач”

Основні відомості

Чудові томати гібридного сорту “Киржач”. Дуже смачні і красиві, виглядають як звичайні помідори з картинки. Плоди великі, круглі, гладкі з глянсовою, апетитно блискучою поверхнею.

Сорт томатів Киржач

Зав’язуються плоди дуже добре, практично в будь-яких умовах, при захищеному грунті. Рослина має високий зріст, рясну листя і закритий габітус. Листя великі, слаборассеченние, пониклі. Перші суцвіття починають утворюватися після появи 9-11 листків, а далі розташовується з інтервалом в три листка. Суцвіття прості, короткі і сидячі, утворюють близько 4-6 плодів.

Дозрівають плоди через 10-115 днів, рахуючи від сходів. Маса плодів в середньому становить 150г, але може доходити і до 300г. Самі плоди великі, круглі, трохи сплюснуті. Мають 5, а часом і сім камер. Незрілі плоди світло-зеленого кольору у плодоніжки мають темні плями, але після дозрівання вони зникають, і плоди фарбуються в яскраво-червоний колір з блискучим відливом. Даному гібриду характерна висока продуктивність.

Урожай такого сорту в основному становить 15 кг з одного метра квадратного, але може досягати і 35кг. Плоди прекрасно підходять як для вживання в сирому вигляді, так і для свіжих салатів. А завдяки своїй акуратній формі томати зручно солити. І вони досить соковиті для приготування томатної пасти.

Сорт томатів “Киржач” входить до Держреєстру РФ за третій зоні і призначається для проростання продовжених оборотах в малооб’ємних культурах. Може вирощуватися як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах.

Полюбився споживачам за приємний смак і красивий зовнішній вигляд, а також невибагливість, придатність до малооб’ємним технологіям, високу і якісну врожайність і хорошу стійкість перед вершинної гниллю плода.

Агротехніка

Відноситься до середньостиглих сортів, ідеально підходить для місць з дощовим і мало сонячним кліматом. Посів насіння проводиться в кінці лютого або в перших числах березня. Якщо сіяти раніше, то кущі виростуть добре, а плодів буде мало. Сходять досить швидко і дружно.

Пікірувати слід двічі, при першій появі справжніх листків і ще, коли розсада стане помітно витягуватися. Це проводиться з метою поліпшення кореневої системи і кращого формування куща. Перед висадкою потрібно розсаду гартувати. Для цього в кінці квітня або на початку травня, в залежності від погоди, потрібно виставляти горщики з розсадою в теплицю, бажано спочатку накривати спеціальним матеріалом на ніч, або заносити на ніч додому, щоб не заморозити паростки.

Висадка проводиться вже в кінці травня, при гарній теплій погоді і в прогріту землю. Лунки можна попередньо обробити гарячою водою і розчином з марганцівкою. Після всіх приготувань, акуратно виймає розсаду з горщиків разом з невеликою кількістю землі і акуратно, намагаючись не пошкодити кореневу систему, висаджує їх у підготовлені лунки. “Киржач” досить невибагливий сорт. Його, звичайно, необхідно регулярно поливати, бажано під корінь, для того, щоб зберегти листя від опіків, який вони можуть отримати після поливу при попаданні сонячних променів.

Прополювати і рихлити землю теж періодично потрібно. А ще для даного сорту, як і для всіх високорослих сортів, важливо видалення пасинків, а також формування куща в одне стебло. Можна іноді залишати і два стебла, але при цьому зменшується величина плодів. Плодоносить “Киржач” до осені і весь вересень. І після ще довгий час може зберігатися в будинку, не псується і не гниє.

Сорт томатів Киржач

Багато спробували одного разу томати “Киржач” продовжують користуватися даними сортом і далі. Адже це невибагливий і дуже вдячний сорт.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт томатів “Киржач”